Zespół z Radomia zdecydowała się podpisać kolejnego zawodnika z zagranicy. Po Patriku Audzie kontrakt z Rosą podpisał Amerykanin, Kevin Punter.

Kevin Xavier Punter Junior to 24- letni obrońca, który z powodzeniem sprawdza się również w roli rozgrywającego. Amerykanin mierzy 190 centymetrów wzrostu i posiada niezwykły instynkt strzelecki, który niejednokrotnie pokazywał podczas gry w liceum i na uczelni. Najciekawiej prezentują się jednak jego osiągnięcia indywidualne kiedy był studentem. Podczas ostatniego roku studiów, grając dla University of Tennessee notował średnio 22.2 punktów, 3.5 zbiórki, 3.5 asysty, 46 FG% oraz 37 3PT%. Po zakończeniu kariery uniwersyteckiej postanowił przystąpić do zeszłorocznego draftu. Niestety nie został wybrany przez żadną z ekip. Drugą szansą była Liga Letnia, gdzie miał reprezentować Minnesotę Timberwolves. I tutaj nie dopisało mu szczęście. Obrońca wystąpił w sześciu meczach jako starter, spędzając na boisku łącznie ponad 33 minuty i zdobywając ogólnie 2 punkty (1/18 FG), 4 zbiórki, asystę i 3 faule. Mimo kolejnego fiasku rękę w jego stronę wyciągnęli włodarze greckiego Lavrio. Niecały miesiąc przed początkiem fazy play- offs, dokładnie 27 marca zawodnik przeniósł się do belgijskiego Antwerp Giants, z którymi zajął na koniec rozgrywek 3. miejsce. Co ciekawe jego nowa drużyna to potencjalny rywal Rosy w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

– Na temat Kevina zrobiliśmy bardzo szczegółowy wywiad. Wszystkie głosy są bardzo pozytywne. Ma opinię pracusia, dużo trenuje indywidualnie. Jest typem strzelca z wysoką celnością rzutów, ale dobrze spisuje się również w defensywie. No i co nie jest bez znaczenia, jest człowiekiem optymistycznie nastawionym do życia, koleżeńskim, a na boisku chętnie dzielącym się piłką– charakteryzuje nowego gracza ROSY, prezes ROSA S.A. Piotr Kardaś.

Średnio we wszystkich spotkaniach zeszłego sezonu Punter notował średnio 11.9 punktów, 2.7 zbiórki, 1.3 przechwytu, 42 FG% oraz 38 3PT%. Zawodnik podpisał z Rosą roczny kontrakt.

 – Koszykarza o takiej charakterystyce potrzebowaliśmy do naszego zespołu i bardzo się cieszymy, że zakontraktowaliśmy właśnie Kevina– podkreśla Piotr Kardaś.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj