Rodzice Karla-Anthony’ego Townsa zachorowali na COVID-19. Środkowy Timberwolves podzielił się tym faktem za pomocą mediów społecznościowych. O ile jego ojciec czuje się dobrze, tak stan matki jest dużo gorszy – kobieta znajduje się w śpiączce.


Karl Sr. oraz Jacqueline Cruz zaczęli w poprzednim tygodniu czuć się zdecydowanie gorzej. Dwójkę przewieziono natychmiast do szpitala. Ojca od razu zwolniono i poddano kwarantannie domowej. Jednak stan matki był zdecydowanie gorszy i aktualnie znajduje się ona w stanie śpiączki.

Zawodnik podzielił się swoimi emocjami za pomocą filmu, umieszczonego na Instagramie. Towns napisał, że chce podzielić się z ludźmi własnymi odczuciami na temat wirusa, przestrzec ich przed bagatelizowaniem pandemii oraz aby podziękować wszystkim lekarzom i pielęgniarkom:

Rodzina poprosiła mnie, abym nagrał to wideo tak, aby ludzie zrozumieli, że problem jest poważny. Chrońcie swoich bliskich, nie pozwólcie im zachorować. Trzymajcie od siebie odpowiedni dystans. Nie przebywajcie w zatłoczonych miejscach, tylko tak jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko zachorowania – powiedział Towns.

Koszykarz przyznał, że jego matka nie poszła do specjalisty zaraz po zauważeniu objawów, aż nagle jej stan diametralnie się pogorszył.

Liczę, że moja historia komuś pomoże. Przesyłam wam moje modlitwy, liczę, że będziecie ze mną w tym trudnym momencie. Wiem, że moja matka to silna kobieta, najsilniejsza jaką znam. Wierzę, że z tym również sobie poradzi – dodał środkowy.

Zawodnicy NBA już zaczęli przesyłać swoje słowa otuchy dla 24-latka. Oto niektóre z nich:

Słowa otuchy przesłał również Joel Embiid, z którym KAT nie zawsze miał po drodze:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here