Kończy się romans DeMarcusa Cousinsa z Houston Rockets. O nadchodzącym rozstaniu poinformował w sobotę Shams Charania z The Athletic. Według doniesień Rockets zamierzają grać niższym składem, a do boju planują częściej wysyłać młodych zawodników rotacji.


Po transferowym trzęsieniu ziemi i rozstaniu z Jamesem Hardenem Rockets planują kontynuować transformację drużyny. Centralną postacią nowych Rakiet ma zostać Christian Wood, a rotację uzupełnić mają młodzi i niscy gracze. Dokładne szczegóły rozstania Boogiego z Rockets nie są jeszcze znane, jednak w grę wchodzi wymiana lub wykupienie umowy zawodnika. Jedno jest pewne, Cousins z Houston z pewnością odejdzie.

Po 25 solidnych meczach w barwach teksańskiej ekipy Cousins nabrał pewności siebie i potwierdził, że po przebytych i wyleczonych urazach wciąż ma dużo do zaoferowania. Średnie statystyki wysokiego w barwach Rakiet to 9,4 punkty i 7,6 zbiórek na mecz. Były zawodnik Warriors, Lakers, Kings i Pelicans może okazać się ciekawym uzupełnieniem ławki wielu liczących się w stawce drużyn.

Decyzja Rockets jest dość zaskakująca, zwłaszcza że nieco ponad dobę wcześniej w pełni zagwarantowali jego tegoroczny kontrakt. Klub docenił tym samym zaangażowanie i pracę, jaką powracający po kontuzji zawodnik wkładał w swoje codzienne obowiązki. W planach na przyszłość Cousinsa jednak nie uwzględnili.

Wszystko wskazuje na to, że środkowy do nowego pracodawcy może trafić bardzo szybko. Tim Reynolds z Associated Press donosi, że pozyskaniem Cousinsa mocno zainteresowani są Miami Heat.

Barry Jackson z Miami Herald zwraca uwagę na fakt, że Heat już wcześniej interesowali się Cousinsem.

Wygląda zatem na to, że ekipa z South Beach angażem 30-letniego środkowego może być bardzo zainteresowana. W trakcie najbliższych dni przyszłość Boogiego powinna się wyjaśnić.


2 KOMENTARZE

  1. A może do NETS? Kolejne wielkie nazwisko fajnie by tam wyglądało:)) Po takim potworze z Oakland to by było…. no właśnie, jak to nazwać ? 😀 Bestia ? Krwiożerca ? z New Jersey :))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here