Początek przygody z Los Angeles Clippers nie potoczył się dokładnie tak, jak życzyłby sobie tego Doc Rivers. Gdy przychodził, właścicielem drużyny nadal był nieznośny Donald Sterling, który miał poważne problemy ze swoją osobowością. Szkoleniowiec LAC opowiedział jedną ciekawą historię.


Przygoda z Los Angeles Clippers mogła się dla Doca Riversa skończyć, zanim de facto na dobre się rozpoczęła. Sytuacja miała miejsce jeszcze w trakcie okienka transferowego. Jedną z pierwszych decyzji Doca – wówczas pełniącego obowiązki zarówno trenera, jak i generalnego menadżera – było ściągnięcie w trójstronnej wymianie J.J.-a Redicka. Gdy wszystko było ustalone, Donald Sterling chciał zerwać porozumienie.

Pracowałem od sześciu dni i byłem gotowy odejść – wspomina Rivers. – Transfer ostatecznie przeszedł i wszyscy mówili, że to dobry ruch. Wróciłem wtedy na kilka dni do domu do Orlando i dostałem telefon od Andy’ego Roesera, wówczas prezesa zespołu, że Donald Sterling zdecydował o odwołaniu tego porozumienia. Spytałem co ma na myśli? J.J. właśnie trafił na rynek i zgodził się podpisać z nami umowę. Jeśli nie dotrzymamy słowa, stracimy całą reputację – dodaje.

Potem rozmawiałem przez telefon z Donaldem i krzyczałem do niego na lotnisku, że nie może tego zrobić; że tutaj chodzi o moją reputację. […] Ostatecznie powiedziałem, że jeśli nie dojdzie do wymiany, ja odchodzę. Stwierdził, że właśnie podpisałem 5-letni kontrakt i jeśli go zerwę to on upewni się, że nie będę pracował w żadnym innym miejscu. Stwierdziłem, iż mi to nie przeszkadza i coś sobie znajdę. Nie mogłem tego zrobić J.J.-owi, dałem mu moje słowo i uścisnąłem jego dłoń – kontynuuje Rivers.

Do transferu udało się ostatecznie doprowadzić. Redick podpisał z Clippers 4-letni kontrakt za 27 milionów dolarów, co ostatecznie było znacznie poniżej wartości, jaką dawał już na parkiecie. Rok później Sterling został zmuszony do sprzedaży zespołu po skandalu na tle rasistowskim. Organizację odkupił Steve Ballmer, który jest w trakcie dopinania szczegółów związanych z budową nowego obiektu dla LAC. Zespół nie mógł trafić lepiej.

NBA: Nowy zawodnik Celtics może stać się dominatorem!


Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Carter 5
Carter 5
27 września 2019 05:23

„Dałem mu słowo”…-w dzisiejszych czasach to rzadkość. Nie lubie Riversa jako trenera,ale zachował się chonorowo.A Sterling może ma Polskie korzenie bo słowa, że nie bedziesz pracował nigdzie indziej przypominają mi polskich prywaciarzy

pawel
pawel
27 września 2019 11:38
Odpowiedz  Carter 5

Podszywacz co za baran z ciebie ,chonorowo przez Ce ha Hahaha ,honorowo się pisze ,wiedziałem ze jesteś dzieciak upośledzony w pisowni ,teraz się nie dziwię, że piszesz takie zdania „Kawhi skłamał jak szczeniak za PG13 „??????co za kreton a wracając do zdania o Riversie ,ty tak większość tekstów rozpoczynasz, udając, że mimo to potrafisz na coś obiektywnie spojrzeć „nie lubię (tutaj wstaw kogo chcesz )ale trzeba przyznać że. ..” . Dziwne ze o Kałaju nic nie napisałeś ???

Carter 5
Carter 5
27 września 2019 12:37
Odpowiedz  pawel

Zakochałeś się,że ciągle do mnie piszesz?Ja wolę kobiety tak na marginesie

pawel
pawel
27 września 2019 13:45
Odpowiedz  Carter 5

Gnoję Cię jak śmiecia ,za twoje wcześniejsze akcje z D Rose’m i nawet jeśli wydaje Ci się ze juz zapomniałem to dalej będę po tobie cisnął .Przede wszystkim musisz się nauczyć pisać, bo straszne babole walisz pod każdym tekstem?? i nadal myślisz ze nie poznam Cię pod nowymi nickami jak the t czy bad boy ale to za proste ,bo twoja pisownia i to jak piszesz jest tak uboga ,że od razu wiem z kim mam do czynienia podszywacz, minusami się nie martwię, reszta minusuje bo mają dość ,ze po tobie jadę ,ale mówię przyjdzie czas ,gdy znikniesz albo zamilkniesz,… Czytaj więcej »

Carter 5
Carter 5
27 września 2019 15:25
Odpowiedz  pawel

Śmieć ciebie robił ze śmieciarą

pawel
pawel
27 września 2019 20:48
Odpowiedz  Carter 5

Kawhi skłamał jak szczeniak za PG13 :D,chonorowo,gupi , ja jestem the T ,nie jestem Bad boy :DD

Jerzu
Jerzu
27 września 2019 10:08

Dodajmy jeszcze, że Sterling nie chciał wyłożyć takiej kasy dla białego gracza. Jego zdaniem, tylko ciemnoskórzy gwarantowali wyniki i zasługiwali na wysokie kontrakty. Najtrudniejsze do zrozumienia jest zawsze to, że idioci obracają taką niewyobrażalną fortuną.