Coraz więcej mówi się na temat ewentualnego powrotu Raya Allena. Zawodnik ciągle przebywa na koszykarskiej emeryturze, ale w ostatniej rozmowie zdradził, że naprawdę rozważa wznowienie kariery. – Nie chodzi o to, czy jestem jeszcze w stanie grać. Chodzi o to, jak czuję się na drugi dzień po treningu. Ostatnio czułem się świetnie – mówi.


Ray Allen opuścił ligę po sezonie 2013/2014, czyli po porażce Miami Heat z San Antonio Spurs w finałach NBA. Dziś ma 41 lat i jego powrót dla wielu wydawał się wykluczony. Jeden z najlepszych strzelców w historii ligi de facto nigdy nie zakończył oficjalnie kariery. W ostatnich tygodniach pojawiły się doniesienia, że może spróbować naprawić ten błąd i raz jeszcze założyć trykot którejś z drużyn.

Moja decyzja byłaby oparta na tym, co jest dla mnie dostępne – mówi. – Powiedziałem, że jestem zainteresowany, bo tak naprawdę nigdy nie skończyłem kariery. Oglądam ligę i patrzę co się dzieje. Przy okazji sprawdzam czy mógłbym gdzieś pasować – dodaje. Allen potwierdził tym samym swoją gotowość do powrotu, ale w jego słowach nie czuć poczucia desperacji. Wznowienie kariery traktuje jako ciekawe rozwiązanie.

O dostępność gracza pytali Los Angeles Clippers i San Antonio Spurs. Sam Allen miał kontaktować się z Boston Celics i Milwaukee Bucks. W kolejce zapewne ustawi się wiele więcej drużyn, które ugościłyby strzelca w rotacji. – Chciałbym wrócić w któreś z tych miejsc [Boston, Milwaukee], bo w obu miastach są dobre ekipy. Nie muszę koniecznie dołączać do drużyny walczącej o mistrzostwo. Chciałbym znaleźć się w sytuacji, w której mógłbym pomóc i trochę pograć – dodaje.

Przy okazji Allen zdradził, że od jakiegoś czasu do Nowego Jorku próbuje go ściągnąć reżyser Spike Lee, wieloletni fan New York Knicks i przyjaciel zawodnika. – Pisaliśmy ze sobą sms-y. Jeśli nie ustalę nic przed początkiem sezonu, to po prostu oficjalnie ogłoszę swoją emeryturę – mówi. Na razie gracz skupia się na prowadzeniu niedawno otwartej restauracji w Miami. Propozycje cały czas napływają, ale czy faktycznie RayRay da sobie jeszcze jedną szansę?

Wychowanek Connecticut w 1300 meczach jakie rozegrał w przekroju 18 lat gry, notował na swoje konto średnio 18,9 punktu, 3,4 asysty, 4,1 zbiórki, 1,1 przechwytu i trafiał na 45% skuteczności z gry oraz 40% skuteczności za trzy.

fot. Mark Runyon | http://basketballschedule.net/

NBA: Lance Stephenson poza NBA?Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tłoknr1
tłoknr1
8 sierpnia 2016 14:51

wielki gracz , wspaniały człowiek , teraz tylko podkreśla swoja klasę ……………..nie ciągnie go do ekipy walczącej o majstra ,niemożliwe !!!!!!!!!!!! trzeba wylać na niego kubeł pomyj , chce sobie pograć , co ????? w tych czasach chce się cieżyć basketem – dinozaur

Rad23
Rad23
8 sierpnia 2016 18:17
Odpowiedz  tłoknr1

Bardzo lubię Allena. Wg mnie zawieszenie jego kariery nastąpiło za wcześnie. W ostatnim sezonie gry wyglądał dobrze fizycznie. Na pewno najlepiej z big3 z Bostonu, chodź tamci jeszcze grają a raczej siedzą. Fajnie by było, jakby wrócił ,chodźby po to, by wyśrubować rekord trójek, i utrudnić nieco pogoń Curry’ego za Rayem.

cross88
cross88
8 sierpnia 2016 21:07
Odpowiedz  Rad23

„chodź” a może prościej -choć …
„chodźby” – anie lepiej – choćby ??

Rad23
Rad23
8 sierpnia 2016 22:06
Odpowiedz  cross88

„anie”- a może lepiej a nie?