Nic nie trwa wiecznie, ale w Kanadzie zapewne są nadal przekonani, że Kyle Lowry zostanie z nimi na zawsze. Tymczasem na ligowych korytarzach coraz częściej mówi się o tym, że doświadczony rozgrywający pożegna się z drużyną latem tego roku, gdy wygaśnie jego umowa.


Według informacji Jake’a Fischera z Bleacher Report, w drużynie Toronto Raptors może dojść do zmiany kierunku. Kyle Lowry za bieżący sezon zarobi dokładnie 30 milionów dolarów. Latem trafi na rynek wolnych agentów jako niezastrzeżony wolny gracz, a to oznacza, że będzie mógł zmienić drużynę bez żadnych zobowiązań. Czy w takim razie Raptors powinni rozważyć wytransferowanie swojego lidera przed 25 marca, by latem nie stracić go za bezcen? 

Odnoszę wrażenie, że to czas, by każdy poszedł w swoim kierunku – mówi jeden z generalnych menadżerów ligi. Raptors z bilansem 11-13 zajmują 8. miejsce w tabeli wschodu. Podnieśli się po słabym początku sezonu, ale nic nie wskazuje na to, by mieli się liczyć w walce o mistrzostwo. Niewykluczone, że Masai Ujiri – dyrektor sportowy drużyny, dojdzie wkrótce do wniosku, że nadszedł czas na przebudowę. Transfer Lowry’ego może być symbolicznym początkiem nowych czasów.

W 21 meczach sezonu 2020/21 Lowry notował na swoje konto średnio 17 punktów, 6,7 asysty i 5,7 zbiórki trafiając 42,6 FG% oraz 36,9 3PT%. Gra poniżej własnych oczekiwań i nie dobija do standardów z poprzednich rozgrywek, co nie zmienia to faktu, że nadal jest prawą ręką trenera Nicka Nurse’a i stoi za nim konkretna wartość. Niewykluczone więc, że któraś z ekip gotowych do walki o mistrzostwo bardzo chętnie sięgnie po usługi zawodnika

Już w 2019 roku Raptors rozmawiali w sprawie transferu Lowry’ego z Memphis Grizzlies. Następnie przewijał się wątek New York Knicks. Niektórzy z kolei mówią, że to gracz, który dobrze pasowałby do systemu Miami Heat, a ci byli przecież zainteresowani pozyskaniem Derricka Rose’a. W kuluarach mówi się również o gotowości do rozmów ze strony Los Angeles Clippers. Zainteresowanych może być naprawdę wielu, wszystko zależy od tego, czy Raptors na pewno będą gotowi handlować Lowrym już teraz. 


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here