Po nieco ponad roku gry w barwach Cleveland Cavaliers Andre Drummond może ponownie zmienić otoczenie. Najnowsze doniesienia zza oceanu sugerują, że o pozyskanie środkowego starają się Toronto Raptors.

Zgodnie z informacjami Shamsa Charanii z The Athletic przedstawiciele Raptors i Cavaliers są w stałym i aktywnym kontakcie w sprawie potencjalnej wymiany Drummonda do Toronto (w tym sezonie Tampy). 27-latek miałby załatać dziurę po Marcu Gasolu, który przed rozpoczęciem bieżącej kampanii przeniósł się do Los Angeles Lakers. Dotychczas jego miejsce w wyjściowej piątce Raps zajmował Aron Baynes (5,6 punktów, 5,5 zbiórek na mecz).

Charania podkreśla, że jednym z wielu motywów Cavs uzasadniających chęć wymiany Drummonda jest jego „nieodpowiednie podejście”. Trener JB Bickerstaff miał już kilkukrotnie wzywać środkowego na indywidualne rozmowy zachowawcze. To właśnie nieodpowiednia postawa 27-latka miała wpłynąć na jego nieobecność w ostatnich spotkaniach z Clippers czy Timberwolves. Kiedy jednak gra, notuje średnio 17,5 punktu, 13,5 zbiórki, 2,6 asysty, 1,6 przechwytu oraz 1,2 bloku na mecz.

Kluczem do dopięcia ewentualnej wymiany będzie odpowiedni balans finansami obydwu stron. Choć kontrakt Drummonda kończy się wraz z zakończeniem obecnych rozgrywek, to na ten moment wart jest ponad 28,7 miliona dolarów. Włodarze Raptors będą zatem zmuszeni poświęcić kilka większych umów, by zrealizować transfer. Warto również podkreślić, że w poprzednich tygodniach sporo mówiło się o wykupieniu umowy środkowego, by ten mógł następnie bez przeszkód podpisać umowę z wybranym zespołem.

Co ciekawe, kilka minut po informacji Charanii swoją wersję sytuacji Drummonda przedstawił Adrian Wojnarowski z ESPN. Jego zdaniem Cavaliers analizują owszem rynek, ale nie rozpoczęli jeszcze żadnych konkretnych rozmów.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj