Boston Celtics zwolnili R.J. Huntera w dzień jego urodzin. Zawodnik jednak związał się z Chicago Bulls dostając kolejną szansę w NBA. Natomiast Atlanta Hawks potwierdziła swoje ogromne zaufanie do Dennisa Schroedera podpisując z Niemcem 4-letnie przedłużenie kontraktu.

R.J. Hunter przegrał walkę o miejsce w składzie Boston Celtics z Jamesem Youngiem. Zespół wypuścił zawodnika dokładnie w dzień jego urodzin. Bardzo brutalnie ze strony Danny’ego Ainge’a, ale tak działa biznes NBA. Okazuje się jednak, że gracz nie przebywał długo na rynku wolnych agentów. Przechwycić zdecydowali się go Chicago Bulls.

Według ostatnich doniesień, gracz porozumiał się z Bykami w sprawie rocznego kontraktu. W porozumieniu najprawdopodobniej jest zagwarantowana tylko minimalna gaża. Ekipa z Windy-City była jedyną z miejscem w rotacji po wypuszczeniu Spencera Dinwiddiego. Hunter swoje minuty w rotacji Freda Hoiberga może znaleźć za Dwyanem Wadem i Denzelem Valentinem. W razie potrzeby zagra także na jedynce.

Sprawdziły się także pogłoski Zacha Lowe’a z ESPN. Atlanta Hawks przedstawiła Dennisowi Schroderowi – nowej podstawowej jedynce – przedłużenie kontraktu. Niemiec postanowił zabezpieczyć swoją przyszłość w lidze już teraz, zamiast czekać na kolejny off-season. W przekroju kolejnych 4 lat zawodnik zarobi gwarantowane 62 miliony dolarów. Dodatkowych 8 milionów będzie dostępne, gdy spełni pewne warunki. Umowa wchodzi w życie wraz z sezonem 2017/2018, więc za bieżące rozgrywki Dennis otrzyma 2,5 miliona dolarów.

Jestem bardzo podekscytowany podpisaniem wieloletniego kontraktu z Hawks. Od początku mojej kariery cały zespół i całe miasto udzieliły mi ogromnego wsparcia i obserwowały, jak się rozwijam – mówił zawodnik. Hawks w trakcie przerwy przehandlowali Jeffa Teague’a do Indiany Pacers wierząc, że to odpowiedni czas na przygotowanie miejsca młodemu, atletycznemu Schroederowi, który dorastał do tej roli jako back-up przez kilka ostatnich sezonów.

Sezon 2016/2017 pokaże, czy zaufanie zespołu do Niemca okazało się słuszne. Przed nim największe wyzwanie w dotychczasowej karierze. Nowa umowa zabezpieczyła przyszłość gracza do 2021 roku. W poprzednich rozgrywkach Schroeder wychodząc z ławki na 20 minut notował na swoje konto średnio 11 punktów, 2,6 zbiórki, 4,4 asysty trafiając 42,1 FG% i 32,2 3PT%.

fot. Keith Allison, Creative Commons

Barkley: Stawiam Thompsona zaraz po Jamesie


Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna

 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments