Dennis Schroder narobił sobie kłopotów i to w bardzo złym momencie. Zawodnik został wczoraj aresztowany przez policję w Atlancie i postawiono mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Atlanta Hawks wystosowała oświadczenie, ale na razie nie skomentowała szerzej całego zamieszania.


Zespół rozpoczął już obóz treningowy, a Dennis Schroder wracał do Atlanty po czasie spędzonym z reprezentacją Niemiec, która walczyła na tegorocznym EuroBaskecie. O aresztowaniu Dennisa Schrodera poinformował Adrian Wojnarowski. Niemcowi postawiono zarzuty, ale szybko został zwolniony z aresztu wpłacając kaucję. Sprawa jednak zacznie się dopiero rozwijać. Zawodnik może stanąć przed sądem.

Zdarzenie z udziałem 24-latka miało miejsce w restauracji o 2:00 w nocy. Kłótnia pomiędzy grupą mężczyzn została przerwana przez policję i oprócz Schrodera, aresztowano również trzy inne osoby. Niemcowi raczej nie grozi więzienie, ale sąd może nałożyć na niego karę grzywny oraz prace społeczne. Swoje kary dołożą zapewne w NBA. Komisarz Adam Silver jest szczególnie wyczulony na tych, którzy nie kontrolują swojego temperamentu.

Liga stara się dbać o nieskazitelny wizerunek, a wizytówką są przecież jej zawodnicy. Silver wysokimi karami finansowymi oraz odsuwaniem zawodników od gry, stara się wysłać bardzo przejrzysty komunikat. Jeff Taylor, były zawodnik Charlotte Hornets został zawieszony na 24 spotkania po rzekomym pobiciu swojej partnerki. Obecnie Taylor jest związany kontraktem z Realem Madryt.

Czekamy zatem na dalsze informacje w sprawie Schrodera. Rozgrywający w poprzednim sezonie rozegrał dla Hawks 79 meczów i notował na swoje konto średnio 17,9 punktu, 6,3 asysty i 3,1 zbiórki trafiając 45,1 FG% oraz 34% z dystansu. Przed nim piąty sezon na parkietach NBA.

fot. Keith Allison, Creative Commons

NBA: Oklahoma odetchnęła z ulgą

5 KOMENTARZE

    • Jaka niemiecka? To jest Niemiec z dziada pradziada? Obecnue większość Niemców to czarni badz beżowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here