Giannis Antetokounmpo, Anthony Davis i Rudy Gobert, czyli pierwsza trójka z głosowania na najlepszego defensora ligi, zostali wybrani do najlepszej piątki obrońców ostatniego sezonu NBA.


Zawodnik Milwaukee Bucks otarł się o maksymalną liczbę punktów. Ze 100 głosujących 97 wybrało go do pierwszej piątki, a jeden do drugiej piątki. Dzięki temu zdobył 195 na 200 możliwych punktów. Na drugim miejscu znalazł się Davis ze 187 punktami, a za nim do piątki weszli jeszcze Ben Simmons z Philadelphia 76ers (185 pkt.), Rudy Gobert (180 pkt.) i Marcus Smart z Boston Celtics (152 pkt.).

Dla Goberta to już czwarty raz gdy znalazł się w najlepszej piątce, a dla Smarta, Antetokounmpo i Davisa drugie takie wyróżnienie. Simmons debiutuje wśród najlepszych defensorów ligi, dotychczas nie był wybrany nawet do drugiego zestawienia.

W drugiej piątce znaleźli się Kawhi Leonard i Patrick Beverley z LA Clippers, środkowy Miami Heat – Bam Adebayo oraz dwóch kolegów Giannisa z Bucks – Brook Lopez i Eric Bledsoe. Bucks dzięki temu zostali pierwszą drużyną od rozgrywek 2012/13, która wprowadziła trzech zawodników do dwóch najlepszych piątek obrońców. Poprzednio byli to niezapomniani Memphis Grizzlies, a uhonorowani zostali wtedy Marc Gasol, Mike Conley i Tony Allen.

Jak zwykle pojawiły się „niespodzianki”. Do pierwszej piątki nominowani zostali bowiem zawodnicy, którzy nie słyną z dobrej gry po bronionej stronie parkietu. I tak na liście znajdziecie między innymi Lukę Doncicia, Jamesa Hardena, Damiana Lillarda czy Andre Drummonda.

Poniżej pełna lista zawodników, którzy otrzymali głosy i liczba punktów:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here