Stan zdrowia Chrisa Paula stoi obecnie pod znakiem zapytania. Rozgrywający nabawił się urazu w ostatnim meczu przed przerwą na Mecz Gwiazd, ale trenuje obecnie w Cleveland. Czy Suns będą musieli wkrótce radzić sobie bez niego?

W minioną środę Phoenix Suns nie bez problemów pokonali Houston Rockets 124:121. Parkiet na początku trzeciej kwarty w dość kontrowersyjnych okolicznościach opuścił jednak Chris Paul. Rozgrywający Słońc został wyrzucony z gry po tym, jak „zderzył się” barkiem z arbitrem w trakcie jednej z przerw po gwizdku.

Chwilę wcześniej CP3 wyraźnie narzekał na ból w okolicach nadgarstka. Przedstawiciele Suns nie opublikowali wyników jego rezonansu magnetycznego, ale doniesienia zza oceanu sugerowały możliwą przerwę od gry. Mimo to 36-latek pojawił się w Cleveland, gdzie już dziś w nocy ma reprezentował barwy Teamu LeBron w trakcie Meczu Gwiazd. Czas jego gry stoi jednak pod znakiem zapytania.

W rozmowie z dziennikarzami rozgrywający nie poruszył kwestii czasu, jaki może opuścić po przerwie na All-Star Weekend. Potwierdził jednak, że odczuwa dyskomfort w dłoni, którą oddaje rzuty. W trakcie ćwiczeń jego ręka była wyraźnie owinięta.

Mamy bilans 48-10 i nawet jeśli nie będzie mnie jakiś czas, to wiem, że chłopaki zdołają to utrzymać. Kontuzja zawsze wywołuje frustrację. Mój chirurg od ręki jest teraz częścią mojej rodziny. […] Zawsze chcę grać. Kiedy poczułem to w dłoni, byłem wściekły z wielu powodów. Nie będziemy oczywiście niczego pospieszać. Spróbuję wyleczyć się tak szybko, jak to tylko fizycznie możliwe. Kiedy będę gotowy do gry, gwarantuję, że będę grał – mówił Paul.

Odpowiedzi na pytanie jak długo Chris Paul może pozostawać poza grą, uniknął też szkoleniowiec drużyny LeBrona i Phoenix Suns – Monty Williams. Warto wspomnieć, że duet ten będzie rywalizował z zespołem wybranym przez Kevina Duranta, który reprezentować będzie m.in. Devin Booker.

Chris Paul jest nieodzownym elementem układanki ekipy z Arizony. W bieżącym sezonie 36-latek wystąpił we wszystkich 58 spotkaniach, w których notował średnio 14,9 punktu, 10,7 asysty, 4,5 zbiórki oraz 1,9 przechwytu na mecz, trafiając 48,7% rzutów z gry, w tym 33% zza łuku. Pierwszy mecz po Weekendzie Gwiazd Suns rozegrają 24 lutego. Ich rywalem będą Oklahoma City Thunder. Dzień później Phoenix zmierzą się z New Orleans Pelicans.

Aktualizacja:

Choć Chris Paul pojawił się na parkiecie w trakcie Meczu Gwiazd, jego występ ograniczył się do symbolicznych dwóch minut. Doniesienia zza oceanu potwierdziły obawy sympatyków Phoenix Suns. Kontuzja CP3 eliminuje go z gry na okres 6-8 tygodni, po których jego stan zostanie ponownie oceniony. Sezon zasadniczy kończy się za 7 tygodni, co oznacza, że 36-letni rozgrywający może być gotowy dopiero na play-offy.