Zion Williamson wypada ze składu Pelicans na czas nieokreślony. Sensacyjną informację przekazał Shams Charania. Młody lider Nowego Orleanu złamał serdeczny palec w lewej dłoni i najprawdopodobniej nie zagra już w tym sezonie. To prawdziwy cios dla wciąż walczących o dziesiąte miejsce na Zachodzie Pels.


Komunikat o urazie Williamsona pojawił się zaledwie kilka godzin przed piątkowym starciem z Sixers. Podopieczni Stana Van Gundy wciąż walczą o dziesiąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej, które zagwarantuje im udział w turnieju play-in. Do dziesiątych aktualnie San Antonio Spurs tracą już tylko 1,5 meczu. W tej chwili NOLA legitymuje się bilansem 30-36, natomiast Spurs 31-35. Pelikany mają do rozegrania jeszcze sześć spotkań.

Strata Ziona może definitywnie przekreślić szansę Pels na dogonienie San Antonio. Sztab drużyny z Nowego Orleanu poinformował w komunikacie, iż podda ocenie stan zdrowia swojej gwiazdy i dopiero po badaniu przekażą dalsze informacje na temat dalszego postępowania. Trudno w tej chwili przypuszczać, aby Pelicans kosztem ewentualnego pogłębienia urazu postanowili zaryzykować wystawienie go do gry w kolejnych spotkaniach. Wszystko wskazuje zatem na to, że Zion zakończył właśnie swój udział w tegorocznym sezonie.

Według Davida Griffina urazu Ziona można było uniknąć, a częściową winą za kontuzję gwiazdy obarcza sędziów. Wiceprezes Pelicans uważa, że sędziowie zbyt rzadko odgwizdywali faule na Williamsonie, a w ramach dowodu klub z Nowego Orleanu przesłał do władz ligi taśmę wideo potwierdzającą tę tezę.


W obecnym sezonie Zion zdobywał średnio 27 punktów na mecz, zbierał 7,2 piłki oraz rozdawał 3,7 asyst. Jego świetna gra zaowocowała pierwszą w karierze nominacją do tegorocznego Meczu Gwiazd. W piątkowym starciu z Philadelphia 76ers Pels będą musieli poradzić sobie bez Williamsona oraz Brandona Ingrama, drugiego najlepszego strzelca drużyny. Poza rotacją pozostają również Josh Hart i Steven Adams.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here