Złe informacje z obozu w Wisconsin. Zespół na kolejnych sześć miesięcy straci jednego ze swoich najlepszych strzelców i defensorów. Khris Middleton doznał urazu ścięgna podkolanowego i operacja jest konieczna, by przywrócić gracza do pełni zdrowia.


Khris Middleton wyrastał dla Milwaukee Bucks na gracza 3-and-D. Jest jednym z najlepszych obrońców na obwodzie w rotacji Jasona Kidda. Natomiast po drugiej stronie parkietu grozi swoim rzutem z dystansu. Niestety zespół przez kolejnych kilka miesięcy nie będzie mógł skorzystać z jego pomocy. W trakcie jednego z ostatnich treningów, Middleton zerwał ścięgno podkolanowe. To oznacza długi okres powrotu do zdrowia.

Informację klub potwierdził na swojej oficjalnej stronie. Operacja odbędzie się w przyszłym tygodniu. Middleton opuści około sześciu miesięcy sezonu, co daje mniej więcej 70 meczów. Jeżeli rehabilitacja pójdzie zgodnie z planem, zawodnik powinien być gotowy na ostatni etap rozgrywek i ewentualne play-offy. 25-latek rok temu podpisał 5-letni kontrakt, więc nie musi się martwić o swoją najbliższą przyszłość.

Dla Bucks to ogromna strata. Pojawiły się przypuszczenia, że zespół będzie szukał pomocy na skrzydło jeszcze przed rozpoczęciem sezonu regularnego. Middleton w poprzednich rozgrywkach notował średnio 18,2 punktu, 4,2 asysty, 3,8 zbiórki i 1,7 przechwytu. Trafiał na 44% skuteczności z gry i 39,6% za trzy. Mocno się rozwinął odkąd trafił do drużyny z Milwaukee. Jeżeli proces leczenia pójdzie zgodnie z planem, to nadal ma przed sobą najlepsze lata gry.

NBA: Garnett zakończy karierę? Williams gra dalej


Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
objective
objective
22 września 2016 21:37

Nie dość, że jeden z liderów drużyny to tak naprawde jedyny z S5 Bucks mogący zagrozić trójką. Na dodatek ławka na pozycje 2 ogranicza sie tak naprawde do Brogdona i ewentualnie Dellavedovy. Bardzo, bardzo złe wieści dla fanów Milwaukee

tłoknr1
tłoknr1
23 września 2016 09:16

uuuu niedobrze , a tak fajnie się rozwijał , to mógł byc bardzo kluczowy sezon dla niego , oby wrócił do swojego poziomu