Scottie Pippen nazwał swojego byłego szkoleniowce, Phila Jacksona, rasistą. Legenda Chicago Bulls spotkała się z szybką odpowiedzią ze strony innego wybitnego koszykarza. Shaquille O’Neal, którego również trenował Jackson, zaprzeczył słowom jednego z najlepszych skrzydłowych w historii NBA.

W ostatnich kilku dniach Pippen wywołał ogromną burzę po tym, jak w programie „The Dan Patrick Show” nazwał Jacksona rasistą. Na potwierdzenie swojej tezy były skrzydłowy Bulls przywołał słynną sytuację z meczu nr 3 półfinałów Konferencji Wschodniej z 1994 roku. Chodzi o mecz, w którym trener rozpisał ostatnią akcję pod Toniego Kukoca, a nie Pippena, który był wówczas największą gwiazdą drużyny.

Pippen tak mocno obraził się na Phila, że odmówił wejścia na parkiet w ostatniej akcji spotkania. Ostatecznie Kukoc trafił zwycięski rzut, a Pippen był przez wiele lat za swoje zachowanie krytykowany. Kukoc pochodzi z Chorwacji i ma biały kolor skóry. Następnie Pippen przytoczył zachowanie Jacksona w stosunku do Kobego Bryanta, jako przykład rasistowskich skłonności.

Pippen stwierdził, że Jackson próbował zdyskredytować Bryanta, kiedy wrócił do trenowanie Lakers rok po wydaniu książki, w której mocno krytykował Kobego. Od czasu powrotu Jacksona do Los Angeles Lakers, on i Bryant wygrali razem dwa kolejne tytuły. Legenda Bulls odniosła się również do swojego konfliktu z Charlesem Barkleyem, który aktualnie jest analitykiem telewizyjnym.

Nigdy go nie przeprosiłem. Widziałem go tylko, jak został aresztowany za pobicie jakichś białych chłopaków. Nigdy nie widziałem go w pojedynku z czarnoskórym, chyba że wokół byli sędziowie. On jedynie udaje twardziela – powiedział Pippen. Barkley pracuje w jednej telewizji z Shaquillem O’Nealem i, mimo że były wybitny środkowy Lakers nie wstawił się bezpośrednie za swoim kolegą z pracy, to stanął w obronie Jacksona.

Nie obchodzą mnie spięcia innych ludzi, ale zapewniam was, że Phil nie jest rasistą. O Barkleyu ma sporo racji, ale być może jest to tylko zabieg marketingowy. W końcu jest w trakcie promowania swojej książki – powiedział Shaq. O’Neal wygrał wraz z Jacksonem trzy tytuły mistrzowskie.
5 KOMENTARZE

  1. Pip wypuścił ostatnio trochę brandowanych swoim nazwiskiem produktów i wyraźnie próbuje robić wokół siebie szum. Jak widać dalej nie radzi sobie z ogarnianiem biznesu…

  2. Ojej , zarobic dzięki Philowi grube miliony dolarów a potem po ponad 26 latach jęczeć że trener byl easista , tylko dlatego że trener rozrysował decydujaca akcję pod bialego zawodnika. A może Kukoc bylłw gazie i może treber widział że będzie skuteczniejszy a akcja będzie zaskoczeniem dla przeciwnika. Sorki ale już mi się rzygać chce tym gadaniem czarnoskórych zawodników zarabiających miliony o rasizmie. Ten BLM i inne lewackie ideologie namieszały im we łbach , uważaja się za nie wiadomo jakie ofiary mimo że żyja jak paczki w maśle. Chca zobaczyć biedę to niech ię przejada do swoje kolebki, do Afryki, do Etiopii, Somali , Erytrei , Kenii itp. Albo niech pojada do Indii, Bangladeszu czy na Kubę. I przestaną pitolić jak im źle w Stanach ! Po prostu w d… im się poprzewracało !!

    • Obecnie nie tylko NBA, ale coraz więcej zawodowych rozgrywek – licząc obecny turniej Euro 2020 – staje się areną wciskania ludziom szkodliwych ideologii, które pod pozorem dobra (równość, tolerancja – wszystko zrozumiane przez lewackie środowiska opatrznie) tak naprawdę czynią jeszcze więcej szkód. Na naszych oczach toczy się już permanentna wojna o rząd dusz i konia z rzędem tym, którym uda się od niej jak najdalej uciec…
      …nawet za cenę zbojkotowania i zaprzestania śledzenia wszelkich rozgrywek sportowych, jeśli będzie to konieczne.

  3. Pippen niestety dokonał samozaorania . Ja pokusiłbym się o stwierdzenie, że to Pippen jest rasistą bo ma pretensję, że trener rozpisał zagrywkę na zawodnika o białym kolorze skóry ( notabene słuszną i genialną). Znaczy to , że bardzo mu to przeszkadza , że Kukoc jest biały, więc jest rasistą. Pippen to wszechstronny świetny zawodnik, jeden z najlepszych w historii i na pozycji sf w top 5 evere , ale personalnie jest bardzo słaby , można się mocno zdziwić, gdy się człowiek dowie, kto co ma w głowie. Blamaż straszny. Niektórzy nie powinni się w ogóle odzywać bo sami sobie szkodzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj