NBA: Paul George w Clippers do 2025 roku?!

0
1606

Kilka dni temu Paul George otwarcie mówił o tym, że bardzo chętnie skończyłby karierę jako zawodnik Los Angeles Clippers. Zespół postanowił wsłuchać się w sugestie swojej gwiazdy i zaproponował jej 4-letnie maksymalne przedłużenie obowiązującego kontraktu. 


Strony bardzo szybko doszły do porozumienia i Paul George za rok nie trafi na rynek wolnych agentów. Zawodnik ustalił z Los Angeles Clippers warunki 4-letniego przedłużenia za ponad 173 miliony dolarów. To oznacza, że na rynek wolnych agentów może trafić w 2025 roku, gdy będzie miał 35 lat. Ostatni rok przedłużenia to opcja zawodnika za bagatela 48,8 miliona dolarów! Clippers postanowili więc rozbić dla zawodnika bank. 

To bardzo ważny moment dla nas i dla naszych kibiców. Zabezpieczyliśmy przyszłość jednego z najlepszych graczy two-way w lidze – mówił Lawrence Frank, generalny menadżer drużyny. Two-way to określenie gracza, który daje dużą jakość zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. – Chcemy kreować dla zawodników miejsce, w którym mogą dążyć do sukcesu. Miło było usłyszeć, że Paul z dumą reprezentuje nasze barwy i ma do nas zaufanie. Wspólnie będziemy dążyć do zwycięstwa – dodał. 

Problem polega jednak na tym, że Paul George ma za sobą sezon, w trakcie którego wiele razy swój zespół zawodził, zwłaszcza na ostatniej prostej. Los Angeles Clippers potrzebowali w play-offach lidera z prawdziwego zdarzenia. Dość nieoczekiwanie, Kawhi Leonard nie potrafił wcielić się w tę rolę, a George nie był gotowy na to, by przejąć lejce. Wcześniej walczył z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Rozegrał 48 spotkań rozgrywek zasadniczych notując 21,5 punktu, 4,7 zbiórki i 3,9 asysty trafiając 43,9 FG% i 41,2 3PT%. 

Do wyjaśnienia dla Clippers pozostaje przyszłość Leonarda. Ten za rok może trafić na rynek wolnych agentów, jeśli wcześniej nie podpisze przedłużenia obecnego kontraktu. W LA nadal utrzymują, że o swoje pierwsze mistrzostwo w historii chcą walczyć w oparciu o duet Leonard – George, więc wykonali 50% zadania. Kawhiego do pozostania w drużynie powinna przekonać faktyczna gotowość LAC do walki o mistrzostwo w przekroju kolejnych lat.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj