Legendarny trener takich klubów jak Lakers czy nowojorskich Knicks, a od wielu lat prezydent do spraw operacji koszykarskich klubu z Florydy został ukarany grzywną w wysokości 25 tysięcy dolarów za tzw. tampering. Kara finansowa jest wynikiem ostatnich komentarzy prezesa Heat na temat byłej gwiazdy, LeBrona Jamesa.


Tampering to dokładnie “sytuacja, w której zawodnik lub drużyna bezpośrednio lub pośrednio zachęca, podżega, wymusza lub przekonuje inną osobę (zawodnika, menedżera generalnego itp.), mającą zawarty kontrakt z inną drużyną, do negocjacji celem dołączenia do ich zespołu”.

Wypowiedź menadżera Heat miała miejsce na początku tygodnia. W rozmowie z amerykańskim dziennikarzem, Danem Le Batardem. ,,Brylantynowy Pat” miał powiedzieć, że dla LeBrona Jamesa jest w stanie zostawić ,,klucz pod wycieraczką’’, stwierdzając że dla byłego gwiazdora Heat znajdzie się miejsce w zespole.

Oto wypowiedź ,,Brylantynowego Pata’’:

-LeBron jest jednym z najwspanialszych graczy wszech czasów. Jeśli chcemy wrócić i przypomnieć sobie, jak wyglądały te cztery lata. To były cztery lata w finałach, cztery lata ekscytacji, dwa mistrzostwa świata.. To był najlepszy czas dla Heat – powiedział Riley. -Życzę mu wszystkiego najlepszego, a jeśli kiedykolwiek zachce tu powrócić, położę nowy błyszczący klucz pod wycieraczką – dodał.

Kara dla legendarnego GM-a Heat nie jest specjalnie wysoka. Dla porównania, Daryl Morey i Sixers zostali ukarani grzywną w wysokości 75 tysięcy dolarów. Sytuacja miała miejsce na początku tego tygodnia po tweecie Moreya, który był odpowiedzią na słowa gwiazdy Warriors, Stephena Curry’ego. Morey próbował rekrutować Stepha do Sixers.

8 KOMENTARZE

  1. Wkurza mnie, że oni tam w USA nazywają mistrzostwo NBA mistrzostwem świata. Jasne, z dużą dozą prawdopodobieństwa mistrzowie NBA pokonaliby każdą krajową reprezentację, ale jednak wypada najpierw zagrać z innymi krajami zanim się będziesz tak tytułować. Typowa amerykańska megalomania.

    • Chyba chodzi o klubowe mistrzostwa świata i wypadałoby zagrać chociażby z mistrzem Euroligi i rozgrywek z innych części świata.

  2. Lebron z La już się nie ruszy, gdyby AD był zdrowy robili by Suns 4-1
    Zrobią ekipę na następny sezon,mistrz i koniec raczej juz

  3. LeBrek przeniesie swoje talenty tam gdzie mu się to będzie opłacało najbardziej po czym powie, że zrobił to dla dobra całej Ameryki, świata, a może nawet galaktyki. Bo to taki super gość jest.

  4. Mi się wydaje że oprócz tego że LeBron jest święta krową to w ogóle nie można się odezwać bo od razu jakąś karę się dostanie. Niestety ale całe NBA pod każdym względem schodzi na psy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj