Zakończony kilka miesięcy temu sezon był dla Indiana Pacers przełomowy. Zarząd klubu podjął potrzebną, aczkolwiek trudną decyzję o rozpoczęciu przebudowy i wymianie swojego lidera. Jak twierdzi manager, w zamian klub sprowadził zawodnika, który może wejść w buty legendarnego Reggiego Millera.

Indiana Pacers w lutym tego roku postanowili wyjść z szarości, w której znajdowali się od kilku dobrych sezonów. Wymiana Domantasa Sabonisa zapoczątkowała spodziewaną od dłuższego czasu przebudowę w organizacji i zredukowała oczekiwania w kolejnych rozgrywkach. W zamian za podkoszowego do Indianapolis trafił Tyrese Haliburton – materiał na gwiazdę, którego jak mówią kibice z Sacramento, Kings oddali zbyt pochopnie.

Pacers, w przeciwieństwie do rywali z Zachodu, wiążą z rozgrywającym ogromne nadzieje. – Będziemy budować nasz zespół wokół niego – powiedział GM drużyny Chad Buchanan w rozmowie z Basketball News. – Widzimy go jako następnego Reggiego Millera. Mamy mural Reggiego namalowany na budynku w centrum Indianapolis i naszym marzeniem jest, że pewnego dnia Tyrese będzie miał podobny gdzieś w mieście – dodał.

Miller powszechnie uważany jest za największą legendę w historii Pacers. Obrońca spędził w drużynie całą swoją karierę. W trakcie 18 lat pięciokrotnie został nominowany do Meczu Gwiazd i 15-krotnie awansował do play-offów. Znany był zwłaszcza ze swojego strzeleckiego talentu, na liście wszech czasów plasując się aktualnie na 4. miejscu pod względem liczby rzuconych trójek. Nominowany został także do drużyny 75-lecia NBA.

To zabawne. Ja patrzę na to w zupełnie inny sposób. Nie moją rolą jest, aby o tym decydować. Myślę, że to zadanie należy do fanów i mediów – odpowiedział z uśmiechem na wieść o słowach Buchanana Haliburton.

***

Czy widziałeś już najnowszy odcinek Podcastu PROBASKET Live? Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki przez dwie godziny rozmawiali o bieżących wydarzeniach ze świata basketu. Nie zabrakło miejsca na dyskusję o nowym kontrakcie LeBrona Jamesa, sytuacji Kevina Duranta i konflikcie reprezentacji Polski, która wkrótce ma powalczyć na EuroBaskecie. Zapraszamy!