NBA: Pacers otrzymali kolejny cios. Tracą zawodnika na resztę sezonu

7
3065

Bardzo złe informacje napłynęły z Indianapolis. Jeremy Lamb doznał poważnej kontuzji kolana i opuści pozostałą część sezonu zasadniczego oraz fazę play-off. Niestety wiele wskazuje na to, że również rozgrywki 2020/2021 może oglądać z perspektywy ławki

Podczas drugiej kwarty meczu Indiany Pacers Toronto Raptors, Jeremy Lamb atakował kosz w kontrataku i źle upadł na parkiet. Noga wyraźnie wygięła się pod ciężarem gracza i jak wykazało prześwietlenie, doszło do zerwania więzadła w kolanie oraz złamania kości. To spory cios dla Pacers, bo Lamb rozgrywał dla Pacers naprawdę dobry sezon. W 46 meczach notował średnio 12,5 punktu i 4,3 zbiórki.

Wkrótce Lamb przejdzie operację i dopiero po niej sztab medyczny Pacers określi ile mniej więcej może potrwać przerwa zawodnika. Biorąc jednak pod uwagę, jak wiele zostało w kolanie uszkodzone, Lamb musi przygotować się na naprawdę długą rozłąkę z grą w koszykówkę. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że Lamb pomimo odniesienia poważnego urazu podszedł do rzutów wolnych i oba trafił.

Szczęśliwie dla Lamba, w umowie ma zagwarantowane pieniądze w dwóch kolejnych sezonach. Za każdy zarobi minimum 10,5 miliona dolarów, więc będzie rehabilitował się jako zawodnik Pacers i przynajmniej w tej kwestii może być o swoją przyszłość spokojny. Co to oznacza dla szans zespołu Nate’a McMillana w play-offach? Na pewno nie rozpoczną ich w roli faworyta.

Wyniki NBA: Rekordy karier Embiida i Beala, wielki powrót Cavs, dominacja Clippers


7 KOMENTARZE

  1. Opisać kontuzje i dodać filmik na którym nie widać jak doznaje owej kontuzji. Tylko Michałek kajzerek tak potrafi buahahaha.

    • Już jakiś czas temu NBA przestała udostępniać filmy z kontuzjami. Tak więc może i „buahahaha”, ale niekoniecznie z redaktora.

    • A poza NBA juz nigdzie w całym internecie nie ma tego filmiku? Wystarczyło link dodac z YT. I było by o niebo lepiej.

    • Tylko było by to nielegalne. Kto chce zobaczyć filmik z kontuzją to sam niech sobie szuka.

    • Alonzo jednym slowem mozna cie opisac ale jak dosadnym i oczywistym „DEBIL”

  2. Indiana czy w pełnym składzie czy nie to w tej chwili zespół na szybki oklep w pierwszej rundzie PO. Na kogo by nie trafili to nie mają żadnych szans.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj