Na jaw wyszły informacje dotyczące zdrowia Kelly’ego Oubre Jr’a. Zawodnik Golden State Warriors gra pomimo poważnej kontuzji nadgarstka. To duże poświęcenie ze strony koszykarza, ale bardzo ważne biorąc pod uwagę sytuację drużyny z San Francisco. 


Jak poinformował Shams Charania z The Athletic, Kelly Oubre Jr gra z zerwanym więzadłem w lewym nadgarstku. Na domiar złego zespół zdiagnozowano u niego złamanie kości w okolicach dłoni. 9 kwietnia Oubre pogorszył uraz, ale po 11 dniach przerwy wrócił do gry i chciał rywalizować pomimo bólu. Wkrótce jednak sztab medyczny ekipy z San Francisco wykona kolejne badania, które pozwolą podjąć decyzję w sprawie najbliższej przyszłości gracza. 

Urazu gracz Golden State Warriors nabawił się w trakcie treningu wcześniej w tym sezonie. Pogorszył go, gdy próbował wsadzić przy okazji meczu z Washington Wizards. Latem tego roku zawodnik trafi na rynek wolnych agentów, więc zawodnik chce za wszelką cenę zbudować wartość, by podpisać najwyższy możliwy kontrakt. Bieżące rozgrywki nie toczył się tak, jakby sobie tego Oubre życzył. Pojawiało się sporo napięcia między nim i trenerem Stevem Kerrem. 

Po bardzo dobrym sezonie 2019/20 w barwach Phoenix Suns, Oubre Jr przeniósł się do San Francisco, gdzie miał poniekąd zastąpić Klaya Thompsona. To zadanie okazało się jednak bardzo trudne. W 55 rozegranych meczach wychowanek Kansas notował na swoje konto średnio 15,4 punktu oraz 6 zbiórek trafiając 43,9 FG% oraz 31,6 3PT%. Celem Warriors jest awans do play-offów i Kerr liczy na to, że Oubre wydatnie ekipie pomoże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here