To nie będzie poważny artykuł, bo zawodnicy Golden State Warriors zrobili coś bardzo, ale to bardzo niepoważnego 🙂 zanim przewiniecie na dół do video sprawdźcie o co chodzi. Zastanawiamy się czy nie przesadzili z szyderą. Posłuchajcie tej krótkiej historii, aby ocenić całą sytuację.


Historia jest niepoważna, dlatego nie będziemy jej analizować na sto sposobów. Zacznijmy od najważniejszej kwestii. Jak wiecie, przed meczami NBA wykonywany jest hymn Stanów Zjednoczonych. Amerykanie mają do hymnu luźniejsze podejście, niż Polacy. Naturalnym są różne interpretacje hymnu – śpiewanie w różnym stylu, wiecie o co chodzi.

Podczas ostatniego Meczu Gwiazd NBA hymn wykonywała Fergie – piosenkarka, którą możecie znać np. z występów w grupie The Black Eyed Peas. Jej wykonanie, mówiąc delikatnie „mogło wzbudzić kontrowersje„.

Jeśli bardzo chcecie go posłuchać i zobaczyć, to jest tutaj:

Można zauważyć, że wywołało uśmiech na twarzach kilku osób. Na nagraniu widać jak LeBron James i Kevin Durant się uśmiechają i można podejrzewać, że mają poczucie, że Fergie przesadziła z interpretacją (na powyższym nagraniu od 2:16).

Cała afera jaką za chwilę poznacie wynikła jednak z tego, co zrobił Draymond Green (na powyższym nagraniu od 1:55). Według męża Fergie, aktora Josha Duhamela, Green powinien przeprosić Fergie za swoje zachowanie, ponieważ wiedział, że jest w telewizji, a mimo tego zaśmiał się z jej wykonania.

Fragment wywiadu z Duhamelem znajdziecie tutaj:

Aktor mówi o fali krytyki z jaką musiała się zmierzyć Fergie po tym wykonaniu. Nazwał Draymonda Greena mało eleganckim słowem i z powagą dodał, że prawdziwy mężczyzna powinien przeprosić kobietę za takie zachowanie.

Wywiad z Duhamelem opublikowany został w czwartek, a w piątek Golden State Warriors grali w Nowym Jorku. Oczywiście wygrali i byli w świetnych nastrojach. W szatni nagrali filmik, gdzie słuchają przeróbki hymnu śpiewanego przez Fergie. Zobaczcie z resztą sami. Zrobili coś, co nazwaliśmy „okrutną szyderą„, bo jednak to, co zobaczycie jest mocne.

Opublikował to Draymond Green na swoim Instagramie:

Teraz odpowiedzcie sobie na pytanie: czy Warriors przesadzili? Czy to, co zrobili jest przegięciem?

Duhamel zobaczył to nagranie i napisał na Twitterze: „Uwaga do samego siebie. Pomyśl dwa razy zanim zaczepisz mistrzów. Dobrze rozegrane Warriors„.

Naszym zdaniem Green nie wiedział, że jest w telewizji, a zaśmiał się, ponieważ … jest szydercą i nie potrafi się w takich sytuacjach powstrzymać. Duhamel popełnił błąd przywołując tę sytuację, bo przecież miała miejsce ponad pół roku temu. Niepotrzebnie to zrobił, ponieważ wykonanie Fergie było kontrowersyjne i nic tego nie zmieni.

NBA: Książka “Mamba Mentality” i przesłanie Bryanta do LeBrona


Subscribe
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jay eS
Jay eS
29 października 2018 14:28

Plotkosz pełną gębą…

cormac
cormac
29 października 2018 15:32

dobrze że nie słyszeli Górniaczki w Korei….

gniewkosynrybaka
gniewkosynrybaka
29 października 2018 15:46

Chyba dobrze by bylo jakby pani Fergie wraz z malzonkiem mieli do siebie i swojego spiewania tez troche dystansu. Wykonanie, eufemizujac, bylo dosyc oryginalne, chlopaki zrobili sobie przerobke a ten beat pewnie jest grany po klubach gdzie za to placa tantiemy wlasnie do pani Fergie (co prawda nie mam pewnosci ze tak ejst ale tak zakladam). Nic sie nie stalo, jedziemy dalej.

Tomasz81
Tomasz81
30 października 2018 09:56
Odpowiedz  gniewkosynrybaka

Trafiłeś 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=Py1NHAeyKPE i nawet wpada w ucho 🙂

Adam
Adam
29 października 2018 17:08

Jak dla mnie to jest robienie medialnego szumu wokół Fergie i tyle. Typowe w USA.

Szymon
Szymon
29 października 2018 18:03

Proponuję autorowi najpierw dawać artykuły do sprawdzenia starszym kolegom. Stylistycznie kiepsko, pomijam w tym wszystkim biedę umysłową jeśli chodzi o temat artykułu.

RZA
RZA
29 października 2018 20:27

Green to debil co pokazywał już nie raz.A co do Lebrona.Jedzie po Trumphie a nabija się z hymnu swojegi państwa?Wielki mi patriota

Tomasz81
Tomasz81
30 października 2018 06:24
Odpowiedz  RZA

Myślę, że nabija się nie z hymnu tylko z jego wykonania. Słyszałeś Edytę w Korei?

NoName
NoName
29 października 2018 20:38

Moim zdaniem przesadą w tej sytuacji jest reakcja męża Fergie. Wiele jest takich sytuacji w których to znane osoby robią coś głupiego i później jest to długi czas w internecie. Nie potrzebny szum.

Tomasz81
Tomasz81
30 października 2018 10:03

Śmieszne że mąż Fergie uważa że trzeba przeprosić Fergie za śmianie się z jej wykonania a Fergi samo po tym wykonaniu wystosowała oficjalne przeprosiny za piosenkę 🙁

AKEEM
31 października 2018 12:43

A CZEGO SIE LUDZIE SPODZIEWALI PO GŁUPICH CZARNUCHACH????

Wojtek23
Wojtek23
31 października 2018 17:33
Odpowiedz  AKEEM

Nie czepiaj się, przecież reprezentują „wyższą kulturę” ;). Całe szczęście dawno z niej wyrosłem.

Wojtek23
Wojtek23
31 października 2018 17:31

To są dzisiejsi idole, „wzory do naśladowania”, a naprawdę ofiary popkultury. W środku pustkaaaa i długo długo nic.

Wojtek23
Wojtek23
31 października 2018 17:36

Gdyby biały śmiałby się tak z wykonania hymnu przez czarnoskórą osobę, to byłby RASIZM. A tak to wszyscy dołączcie i pośmiejmy się razem… Nie traćmy zdrowego rozsądku Polacy.

Charlie
Charlie
31 października 2018 18:41

Oczywista szydera 15 meczów curry, sorki kary.