Nie powinien grać w organizacji, która za nic ma lojalność – mówi Anthony Davis Sr, który nie chce, by jego syn grał dla Boston Celtics. Wiele wskazuje na to, że New Orleans Pelicans ostatecznie nie będą handlować z C’s z uwagi na brak zainteresowania ze strony samego Bostonu, który dostaje jasne wskazówki w sprawie Davisa. 


O co chodziło Anthony’emu Davisowi Sr? – Nie chciałbym, by mój syn grał dla Bostonu po tym, co zrobili Isaiah Thomasowi – mówi ojciec zawodnika New Orleans Pelicans. Według różnych źródeł – na ligowych korytarzach słychać podobne głosy od dawna. – Zero lojalności. Oddał za nich całe swoje serce i całą swoją duszę, a oni po prostu go wytransferowali – dodaje. Ojciec Davisa podkreśla mimo wszystko, że to wyłącznie jego opinia i nie wypowiada się w imieniu syna.

– Po prostu przyglądam się temu, co dzieje się w Bostonie i widzę, że nie mają tam wobec graczy żadnej lojalności – dodaje Senior. Dla Pelicans Celtics są szansą na wyciągnięcie młodego talentu, ale generalny menadżer C’s – Danny Ainge prawdopodobnie nie będzie gotów handlować za zawodnika, który nie przejawia żadnych chęci kontynuowania kariery w Bostonie ponad sezon 2019/2020, po którym trafi na rynek wolnych agentów.

Celtics przehandlowali Thomasa latem 2017 w zamian za Kyriego Irvinga, który poprosił Cleveland Cavaliers o transfer. Isaiah walczył wówczas z poważnym problemem biodra, który de facto trzyma go poza grą do tej pory. Ainge obawiał się wówczas o zdrowie Thomasa i chciał mimo wszystko wykorzystać jego wartość w ten sposób pozyskując zawodnika, na którym oparł budowę obecnej drużyny. Zrobił to pomimo faktu, że Thomas zagrał dla C’s zaraz po śmierci swojej siostry i pomimo kłopotów z biodrem.

NBA: Zamieszanie w szatni Lakers, Walton skonfrontowany


Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

18
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
EnderxioncSheedbartekKork von Donnersmarck Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tripltrouble
Gość
tripltrouble

Dobre. Ojciec wypwiada swojedom zdanie nie wypowiada sie w imieniu syna.. WERSJA dla mediow. Teraz juz jestem oewny ze AD chce do Lakers , wybor.czasu trade request i teraz wypowiedz Ojca… no jak magic to zepsuje to brak slow…

Sheed
Gość
Sheed

Ależ zły ten Boston… Taki nielojalny… Za to Anthony Davis to wzór lojalności (jak ktoś nie wierzy niech zapyta w Nowym Orleanie 😀 )
Prawo Kalego w najczystszej postaci.

iwan
Gość
iwan

Przez tyle sezonów nie mogli zapewnić gościowi drużyny nawet na playoffy. Jak już ściągneli kuzyna i rondo to nie potrafili ich utrzymać. Ile jeszcze ma się zabijać dla tego śmiesznie zarządzanego klubiku?

Sheed
Gość
Sheed

A czy ja gdzieś napisałem, że powinien zostać? Jasne, że powinien już odejść, tylko po co te bezsensowne gadki o lojalności…

Ender
Gość

A jaką lojalność okazał Thomas wobec Celtics domagając się maksa?

Czy lojalność nie powinna działać w dwie strony?

Davis obiecał zostać w zamian za wsparcie którego nie otrzymał.
Thomas żądał maksa którego dostać nie mógł.
Transer Davisa będzie fair ale transfer Thomasa już nie?

Zawodnik może walczyć o swoje ale zespół już nie?

Dziwne te wasze podwójne standardy.

Adrian
Gość
Adrian

Napisze komentarz nawiązujący do kolegów co wcześniej napisali. Po pierwsze chciałbym wyprowadzić z błędu myslowego kibiców bostonskich, ale też innych najprawdopodobniej drużyn. To, że Davis zarządal transferu nie jest tożsame z tym, że jest to robione bezmyslnie pod wpływem emocji i już leci do Bostonu. Oznacza to to, że nawet gdyby Boston dał Pelicanom połowę składu to Davis i tak by tam nie zagrał jeśli by sobie tego nie życzył. Także proszę o logiczne i szerokie myślenie. W kwestii Davisa: gdy wybierali go Pelicany bylo już pewne, że nie rozegra tam całej kariery, a najprawdopodbniej po podpisaniu swojego pierwszego dużego… Czytaj więcej »

Cytadela
Gość
Cytadela

Czas pokaz,że Bostona zrobił bardzo dobrze transferując Isaiah Thomasa.

Kuba
Gość
Kuba

Od wielu miesięcy istnieją dwa wielokrotnie powtarzane także i na tym forum założenia.
1.BOS jest drużyną marzeń i docelową dla wielu zawodników.
2.Jeżeli Davis będzie opuszczał NOP to na pewno w pierwszej kolejności do BOS.
Już od dobrego czasu widzimy że BOS to wcale nie taka wymarzona ekipa i atmosfera tam wcale nie jest rewelacyjna.Świadczą o tym chociażby ostatnie zachowania Irvinga,co jest o tyle znamienne że dotąd jest to chyba w zasadzie jedyny zawodnik o statusie nietykalnym w tej ekipie.Dwa-Wojnarowski,którego informacje akurat często się sprawdzają napisał już chwilę temu że Davis nie jest zainteresowany BOS.

fan starej daty
Gość
fan starej daty

Ad. 2. Jesteś pewien? Bo ja też śledzę jego wypowiedzi i zacząłem się zastanawiać czy je rozumiesz 😛
Niewiele się zmieniło. Boston może najwięcej zaoferować. Boston dalej wierzy że utrzyma Irvinga. A co do Davisa się zastanawia, czy w 2020 będzie chciał odejść do Lakers, czy nie. I tyle. Nie powiedział że Davis nie chce tam iść.

K-Pax
Użytkownik
K-Pax

Kuba za to atmosfera w Lakers jest godna pozazdroszczenia.

undrafted
Gość
undrafted

Czemu ojciec Anthonyego jest biały?

MilanHomer
Gość
MilanHomer

A sam Davis jest murzynem, czarnoskórym??

Kork von Donnersmarck
Gość
Kork von Donnersmarck

Wkrótce i syn będzie miały, zważywszy jak tatuś go wybiela. Obaczysz.

Sheed
Gość
Sheed

Hmmm…. A czemu siedzi z mikrofonem na zielonym tle z napisem Celtics? Przypadek? 😀

xionc
Gość
xionc

@undrafted sugerujesz mezalians – Danny Ainge i Anthony Davis są rodziną !?! DA –> AD ; )

Pacers
Gość
Pacers

Ma chłop rację,ale niestety taki jest ten biznes-bez sentymentów.Robienie super ekip czy ucieczki dobrych graczy za mistrzostwem.Dla mnie to jest żenujące-ale z drugiej strony jakoś tego nie potępiam przy każdej wypowiedzi

Kork von Donnersmarck
Gość
Kork von Donnersmarck

Cóż, ma gość rację. Boston to ze wszech miar kuriozalna drużyna; zbiór przeciętniaków, roszczeniowych laleczek i figurantów. Groteskowe zjawisko rodem z panopticum.

bartek
Gość
bartek

nie zdziwiłbym się jakby i. thomas latem znowu w bostonie nie wylądował 😉