Wszystko zaczęło się od dnia dla mediów Golden State Warriors. Stephen Curry na pytanie o wizytę swojego zespołu w Białym Domu odpowiedział, że w zasadzie nie chce się z prezydentem widzieć. Informacja szybko dotarła do Donalda Trumpa i ten wycofał zaproszenie dla mistrzów NBA.

Wiadomość od prezydenta spowodowała, że wysypał się worek komentarzy i reakcji. Zawodnicy NBA zaczęli podkreślać, że to kolejny dowdów na to, iż Donald Trump nie chce łączyć narodu, lecz próbuje go podzielić. LeBron James nazwał POTUS-a „mendą” i nawołuje obywateli, by jednoczyli się w tym kryzysowym dla państwa momencie. Z kolei Stephen Curry przyznał, że odpowiedź prezydenta na jego wątpliwości jest niczym medal honoru.

LBJ stwierdził, że odwiedziny mistrzów w Białym Domu były dla zespołu wielkim honorem, dopóki Trump nie objął urzędu. Wcześniej odwiedzili go Chicago Cubs z ligi baseballa i New England Patriots – mistrzowie NFL. Golden State Warriors de facto nie podjęli oficjalnej decyzji w sprawie odwiedzin prezydenta, ale skoro ten zrobił to za nich. W oficjalnym oświadczeniu zespół pisze o tym, że zachęca swoich graczy do wyrażania opinii.

Rozczarowany jest za to komisarz Adam Silver, który miał nadzieję na bezpośrednie spotkanie zawodników z prezydentem, ale cieszy się mimo wszystko, że gracze poruszają kluczowe tematy dla amerykańskiego społeczeństwa. Kobe Bryant napisał na twitterze, że prezydent, którego czyny i słowa dzielą naród, nie może sprawić by „Ameryka znów była wielka”. Z kolei Steve Kerr przyznał, że Trump zerwał z Warriors zanim Warriors zdecydowali zerwać z nim.

W normalnych okolicznościach to ogromny honor i na chwilę jesteś w stanie odsunąć swoje poglądy polityczne. Czasy nie są jednak normalne, ponieważ nigdy wcześniej w moim życiu naród nie był tak podzielony – mówi trener mistrzów. – Prezydent naprawdę utrudnia nam zachowanie szacunku do pełnionego urzędu – dodał. Steph Curry nie ukrywa, że trudno mu było uwierzyć, że prezydent Trump swoimi komentarzami celuje w jednostki.

To poniżej poziomu, jaki powinien prezentować lider narodu. Liderzy tak się nie zachowują – stwierdził Steph.

NBA: Trzy gwiazdy w Thunder. Czy to wypali?


Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna
 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  10 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments