Kolekcjonerzy kart o tematyce sportowej z pewnością zdają sobie sprawę, jak niebotyczne ceny mogą one osiągnąć. Szczególnie tyczy się to wyjątkowych okazów, które wydano w limitowanym nakładzie tak jak w przypadku pewnej karty z Michaelem Jordanem.

Karty koszykarzy to od lat kluczowy gadżet dla wielu „zajawkowiczów” i kolekcjonerów przedmiotów związanych z NBA. Potrafią spędzić oni godziny na poszukiwaniach upragnionego okazu, którego kupno często wiążę się z ogromną inwestycją. Dla jednych jest to niepotrzebny wydatek, dla innych ulubione hobby. Niezależnie od opinii nie da się ukryć, że pod względem cen memorabilia biją rekord za rekordem.

Szczególnie tyczy się to wszystkiego, co związane z Michaelem Jordanem. MJ na zawsze wpisał się na karty historii NBA, więc ceny limitowanych przedmiotów z jego postacią będą prawdopodobnie stale rosnąć. Wszystko wskazuje na to, że jedna z nich (wydana w 2006 roku karta z podpisem, jedna z 23 sztuk) trafi wkrótce na aukcje. Zgodnie z szacowaniami zza oceanu jej wartość to od dwóch do trzech milionów dolarów.

Aukcja rozpocznie się 1 czerwca i potrwa przez dwa tygodnie. Czy ktoś się skusi? W dniach 3-7 czerwca będzie można z kolei osobiście przyjrzeć się karcie w Christie’s Rockefeller Center w Nowym Jorku.

Serwis Afrotech przypomina, że kawałek oryginalnej koszulki meczowej Jordana z Meczu Gwiazd NBA 1992 z jego podpisem, których wyprodukowano także łącznie 23 sztuki, sprzedano w październiku minionego roku za 2,7 miliona dolarów. TMZ donosi z kolei, że niebotyczna cena to efekt otoczki spotkania, w którym Jordan ubrał ów trykot. Był to bowiem pierwszy mecz Magika Johnsona po powrocie na parkiety NBA. Wcześniej identyczną kartę sprzedano za 2,1 miliona.

Według danych Forbesa najdroższa karta w historii NBA to ta z debiutanckiego sezonu LeBrona Jamesa, która również w zeszłym roku została sprzedana za rekordowe 5,2 miliona dolarów. O modzie na sportowe pamiątki tego rodzaju świadczy również fakt, że koszulka legendarnego piłkarza Diego Maradony, w której zdobył dla Argentyny pamiętną bramkę po zagraniu ręką podczas ćwierćfinałowego meczu Mistrzostw Świata 1986 z Anglią, została niedawno kupiona za 9,3 miliona dolarów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments