W ostatnich latach NBA przyzwyczaiła nas do gruntownych zmian w różnych sferach organizacji. Tym razem przebudowę przeszło NBA Rising Stars, czyli mecz debiutantów i drugoroczniaków. Oprócz zmian w strukturze gry zostanie zorganizowany również dodatkowy turniej.


Tegoroczny Weekend Gwiazd odbędzie się w Rockert Mortgage FieldHouse w Cleveland. Część wydarzenia stanowi standardowo NBA Rising Stars, które jak dotąd oznaczało bezpośrednie starcie najlepszych debiutantów i drugoroczniaków. W tym roku jednak liga zdecydowała się na inne rozwiązanie.

Do NBA Rising Stars 2022 przystąpi 28 zawodników (12 debiutantów, 12 drugoroczniaków, 4 utalentowanych zawodników z G League Ignite), którzy stworzą aż cztery zespoły. Te zmagania rozpoczną od meczów półfinałowych, które nie będą jednak ograniczone czasowo. Zwycięstwo gwarantuje bowiem zdobycie 25 punktów, natomiast finał zwycięży zespół, który jako pierwszy osiągnie pułap 50 oczek, by uczcić w ten sposób 75. rocznicę funkcjonowania NBA.

Sztaby szkoleniowe zespołów stworzą asystenci trenerów Meczu Gwiazd 2022 oraz legendy NBA, które znalazły się na liście 75 najlepszych graczy w historii. To oni wybiorą zespoły poprzez znany już system draftu (Rising Stars Draft). Więcej szczegółów dotyczących szkoleniowców liga ma przedstawić już wkrótce.

Nowością jest również turniej, który zostanie przeprowadzony pomiędzy drugim a trzecim meczem. Ośmiu zawodników z NBA Rising Stars weźmie udział w Clorox Clutch Challenge. Zostaną oni podzieleni na cztery dwuosobowe zespoły. Celem każdego z nich będzie trafienie rzutów z pięciu wyznaczonych pozycji, które mają symbolizować rzuty z play-offów, które zapisały się na kartach historii NBA. Zespoły otrzymają tylko jedną piłkę i muszą dzielić się nią w taki sposób, by żaden z nich nie oddał dwóch rzutów z rzędu.

Czas pierwszego zespołu będzie wynosił 1:30. Jeśli skutecznie zakończy wszystkie pięć prób w – przykładowo – 1:24, to właśnie tyle czasu otrzyma kolejny zespół. Zwycięży para, która najszybciej trafi z wszystkich pozycji.

Tegoroczny NBA All-Star Weekend zaplanowano na 18 lutego. Mecz Gwiazd zakończy całą imprezę dwa dni później. W międzyczasie odbędzie się również Skills Challenge, 3-Point Contest i Slam Dunk Contest.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj