Oprócz Dirka Nowitzkiego, tylko pięciu zawodnikom w historii NBA udało się osiągnąć pułap 29 000 punktów na przestrzeni całej kariery. Niemiec goni w tej klasyfikacji Wilta Chamberlaina.


Trójka Nowitzkiego na początku trzeciej kwarty pozwoliła mu dołączyć do niezwykle elitarnego grona w historii ligi, w którym znajdują się Kareem Abdul-Jabbar, Karl Malone, Kobe Bryant, Michael Jordan oraz Wilt Chamberlain. Wszyscy Ci zawodnicy zdobyli w swojej karierze więcej niż 29 000 punktów. Niemiec został szóstym z nich.

Do piątego miejsca, Dirkowi brakuje dokładnie 2412 punktów. Zawodnik Mavs zdobywa w tym sezonie średnio 17,4 punktów na spotkanie, więc rzeczą niewykonalną będzie wyprzedzenie Chamberlaina przed końcem aktualnych rozgrywek. Jeśli jednak sprawdzą się zapowiedzi i Nowitzki rozegra pełny sezon 2016/2017, przy utrzymaniu wysokiej dyspozycji (średnio 22pkt/mecz w karierze), istnieje szansa, aby awansował o jedną pozycję w tej tabeli.
2 KOMENTARZE

  1. Licząc mecze do końca tego sezonu (25) plus wszystkie mecze kolejnego sezonu (82) to musiałby rzucać średnio 22,6pkt aby przeskoczyć Wilta. Oczywiście nie sądzę aby wszystkie mecze zagrał ale i tak moje wielkie zdziwienie, że tyle pkt już nazbierał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here