PJ Tucker był zawodnikiem Houston Rockets przez cztery sezony. Choć ekipa z Teksasu dysponowała bardzo mocną drużyną, upragnionego sukcesu nie udało się niestety osiągnąć. Na drodze Rakiet przez kilka lat stawali potężni Golden State Warriors i mimo heroicznej postawy, Harden, Tucker i pozostali zawodnicy Rockets swoją przygodę w playoffs kończyli najczęściej właśnie na ekipie z Bay Area. Po kilku latach niepowodzeń włodarze Rockets stracili cierpliwość. Klub rozpoczął przebudowę, a największe gwiazdy odeszły do innych klubów. Tucker wylądował w Milwaukee Bucks.

Wychowanek uczelni Teksas od zawsze słynął z solidnej obrony, a o tym, jak trudnym jest rywalem, przekonali się wszyscy najlepsi zawodnicy ligi z Kevinem Durantem, LeBronem Jamesem, a nawet dużo wyższym Anthonym Davisem na czele. PJ-owi zawsze przypadała niewdzięczna rola krycia najlepszego gracza przeciwników. Nie inaczej było w tegorocznych playoffach, gdy opiekował się min. Butlerem, Durantem, Bookerem oraz wyższymi Capelą i Collinsem. Tucker z wszystkich swoich zadań wywiązał się znakomicie, a nagrodą dla niego jest mistrzowski pierścień.

Tegoroczne playoffy były dla PJ-a wyjątkowe z jednego niecodziennego powodu. W trakcie marszu po puchar Larry’ego O’Briena na każdym etapie rywalizacji Tucker na swojej drodze spotykał byłych kolegów z Houston Rockets. W pierwszej rundzie Bucks pokonali Miami Heat, w szeregach których grał Trevor Ariza (Tucker miał okazję grać z nim w sezonie 2017/18). Po wyeliminowaniu zeszłorocznych mistrzów Wschodu Kozły trafiły na Brooklyn Nets. W trakcie tej konfrontacji Tucker spotkał się z przyjacielem i byłym liderem Rockets Jamesem Hardenem. Kolejnym napotkanym kolegą z Houston okazał się w finale konferencji Clint Capela (Atlanta Hawks). Po tryumfie nad wszystkimi z nich, do pokonania pozostał już tylko jeden były kumpel z szatni Rockets… Chris Paul.

W finałowej walce o pierścień PJ okazał się lepszy także od CP3. Upragniony pierścień, którego nie udało mu się wywalczyć z Houston, trafi w końcu na jego palec. Tucker przenosząc się do Bucks, dokonał świetnego wyboru, a Milwaukee wraz z jego transferem pozyskali kluczowy element defensywy. PJ na przebudowie Rakiet zyskał zdecydowanie najwięcej. Na mistrzostwo NBA z pewnością zasłużył.


Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments