Po tym jak w ostatnim spotkaniu przeciwko Los Angeles Lakers, Nerlens Noel zagrał zaledwie osiem minut, nie mógł on czuć się zbyt przyjemnie. Upust swoim emocjom dał w rozmowach pomeczowych, a potem został odsunięty od rotacji swojej drużyny.


Myślę, że jestem za dobry, aby grać po osiem minut. To szalone, musimy ten problem jak najszybciej rozwiązać – powiedział Noel.Trener 76ers Brett Brown oraz zawodnik spotkali się dzisiaj, aby tę kwestię wyjaśnić. Wydaje się, że sprawy mają się nieco lepiej.

Rozmawialiśmy. Był ze mną szczery i za to zyskał mój szacunek. Staram się teraz na to patrzeć przez większy pryzmat. Tylko tak zrozumiem, czy mam rację czy nie – twierdzi Noel.

Po październikowej operacji kolana, był to dopiero drugi mecz centra w tym sezonie. Jest on szóstym numerem draftu z 2013 roku i z pewnością ma potencjał na grę w większym wymiarze czasowym. Problem stanowi obecność inny centrów w rotacji, bo ani Joel Embiid ani Jahlil Okafor nie chcą oddać swoich minut.

Jest bardzo dobry, ale znajduje się w nietypowej sytuacji. Fakt, że wyszło to tak szybko, trochę pokrzyżowało moje plany. Przedyskutowaliśmy problem i mam nadzieję, że od tej pory wszystko będzie w jak najlepszym porządku – powiedział Brown.

76ers w ostatnim meczu grali na własnej hali z Brooklyn Nets i Noel nie pojawił się na parkiecie. Jeszcze przed meczem pojawiła się informacja, że wychowanek Kentucky będzie poza rotacją drużyny i dostanie minuty tylko, gdy Okafor lub Embiid będą mieli problemy z faulami. Czy to pewnego rodzaju kara dla zawodnika? Trudno powiedzieć.

Na pewno ucierpi na tym jego wartość. Tymczasem jesteśmy coraz bliżej okresu transferów i generalni menadżerowie chcieliby zobaczyć z czym mają do czynienia, zanim zdecydują się po Nerlensa sięgnąć. Rzekomo gracz spodziewał się takiej decyzji Browna i postanowił dalej pracować.

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/DominikKoldziej” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]

NBA: Koniec sezonu Birdmana, co zrobią Cavs?

3 KOMENTARZE

  1. e tam…jak by był lepszym trenerem to znalazł by odpowiedni blians czasowy…30 minut Embiid i Okafor..i 30 minut dla Noela…dla trzech graczy jest 96 minut gry, dobrze liczę?48 minut trwa mecz…razy dwa( bo center i PF)..jest 96 minut podzielić na trzech Panów i mamy 32 minuty..załóżmy że grają po 30 minut czy to mało by się pokazać????nawet z ławki!!!!! 6 minut zostaje dla jakiegoś czwartego wysokiego.

    • Minut jest sporo do rozdania, ale w rotacji są jeszcze Sarić, Ilyasova i Holmes którzy grają teraz i też swoich minut nie oddadzą…A zatem w sumie masz 6 podkoszowych, więc ktoś musi nie grać. Jedyna słuszna opcja to wymiana. Za Noela znajdą się chętni, a i w Philadelphi przyda się ktoś np. na pozycję 1/2

  2. Sarić mógł by grywać raz na 4 raz 3..pozostali dwaj nie są aż tak ważni by musieli grać..ale to fakt, Noela wymienić można, za dużo kontuzji niestety jest jego największym problemem, nawet nie to że rzucać nie umie..tylko za kogo????Covington też super grajkiem nie jest, może w pakiecie ich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj