Zawodnik i lider Washington Wizards bardzo ciężko pracował na swoje sukcesy. Osiągnął je w dużej mierze dzięki ogromnemu samozaparciu, ale także talentowi, który odpowiednio wykorzystał. Teraz chce zaszczepić swoją motywację i determinację w młodszym pokoleniu, które bierze pod swoje skrzydła.

W przekroju ostatnich lat wiele razy mówiło się o tym, że Bradley Beal w szatni Washington Wizards uchodzi za wzór do naśladowania. Eksperci opisują go jako lidera z prawdziwego zdarzenia. Nawet gdy ekipa ze stolicy ma problemy z wygrywaniem, to Beal stawał przed kamerami i brał na siebie odpowiedzialność za wyniki zespołu. Docenić trzeba również fakt, że jako kapitan tego statku nigdy nie miał zamiaru go opuszczać i prosić o transfer.

Do sieci wypłynęło właśnie wideo, na którym Beal przemawia do zawodników ze swojej drużyny AAU (Amatorska Unia Atletyczna), którzy gonią za swoimi marzeniami i najwyraźniej po drodze zgubili swoją determinację. Beal nie miał zamiaru się hamować i w bardzo dosadny sposób przedstawił im, jak wygląda rzeczywistość. Bez wątpienia każdy koszykarz chciałby mieć w swojej drużynie lidera, który potrafi przemawiać z taką charyzmą. 

Cały czas się dąsacie i nie macie ochoty na podjęcie walki. To oznacza, że wydarzy się jedna z tych dwóch rzeczy: zaraz Was wyleją albo wyślą wasz tyłek w zupełnie w inne miejsce i nie będziecie mieli pracy. Dadzą Wam pieniądze i pomachają na do widzenia – mówił Beal. – […] Jeśli marzycie o tym, żeby grać w NBA, to będziecie musieli mnie ku*** bronić. A zgadnijcie co… żaden z Was nie jest ku** w stanie mnie zatrzymać… – dodał. 

Absolutnie nie bierze jeńców. Jest wielu graczy, którzy wychodzą z założenia, że poradziliby sobie w NBA. Gdy już tam trafiają, liga bardzo szybko ich weryfikuje. Podejście zawodnika Wizards jest w tym wypadku bardzo słuszne. W przejrzysty sposób informuje zawodników, że nie robią wystarczająco dużo, by spełnić swoje marzenie; że stać ich na więcej. Warto obejrzeć całość zamieszczoną na twitterze przez magazyn SLAM. – Naprawdę w Was wierzę – skończył Beal. 


2 KOMENTARZE

  1. wszystko pięknie ……a teraz Kamil Stoch, Robert Lewandowski , Tomasz Majewski motywuje młodych adeptów przy kamerach !! ( podkreślam ) i wali co drugie słowo na k….., czy do nich w nba tylko ten język jest zrozumiały ????

  2. Jestem dumny z Brada,pamiętam jak w okolicach 2014-16 byłem jednym z NIELICZNYCH NA TYM FORUM,którzy mówili że Brad Beal to mega zawodnik a wy,cała masa z tomaszem81 na czele pisaliście że Beal jest taki, siaki ,owaki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj