Los Angeles Lakers kontynuują poszukiwania kolejnych wartościowych, a zarazem względnie tanich wzmocnień swojego zestawienia. Po niedawnym sprowadzeniu DeAndre Jordana ekipa Jeziorowców wzięła na celownik dobrze znanego w lidze Kennetha Farieda. 31-latek odbędzie w najbliższym tygodniu trening z zespołem.
Po wymianie Marca Gasola w składzie Los Angeles Lakers pozostają dwa wolne miejsca na gwarantowane kontrakty. Mówi się, że na jedno z nich organizacja poszukuje kolejnego wysokiego, który z powodzeniem sprawdziłby się również na pozycji silnego skrzydłowego. Do tego opisu idealnie pasuje wspomniany już wcześniej Kenneth Faried, który zdecydowanie ma coś do udowodnienia w najlepszej lidze świata.
Podpisanie Manimala miałoby na celu oczywiście wydłużenie ławki. Niedoszły gwiazdor ligi może dać ekipie z Kalifornii przede wszystkim niesamowitą dawkę energii, której patrząc na PESEL-e większości zawodników Lakers, może miejscami brakować. Mimo woli walki, którą przez lata prezentował 31-latek, skłonność do walki na tablicach może okazać się jednak zbyt mała, aby odnaleźć się na dobre we współczesnej koszykówce. Zawodnik bowiem stroni od rzutów z dystansu oraz kiepsko broni zarówno indywidualnie, jak i zespołowo.
W NBA Faried widziany był ostatnio w 2019 roku, kiedy to w swoim do tej pory ostatnim sezonie za oceanem reprezentował barwy Houston Rockets. Wcześniej przez siedem lat z powodzeniem grał w szeregach Denver Nuggets oraz zaliczył mało udany epizodyczny wręcz okres w Brooklyn Nets. Fanom i z pewnością również drużynom przypomniał o sobie za sprawą tegorocznej rozgrywanej w Las Vegas Ligi Letniej, w której reprezentował Portland Trail Blazers. Zawodnik posiada w swoim CV także mistrzostwo świata zdobyte wraz z kadrą Stanów Zjednoczonych w 2016 roku.
Obejrzyj lub posłuchaj!
O sytuacji Johna Walla, Bena Simmonsa, Boston Celtics, Golden State Warriors, Los Angeles Lakers i wielu innych tematach usłyszycie w najnowszym podkaście PROBASKET LIVE, który we wtorek wieczorem był transmitowany na YouTube, a dziś jest już do odsłuchania na Spotify i do obejrzenia na YT oczywiście. W opisie znajdziecie spis treści, a więc dokładny podział minutowy – jaki temat był poruszany w jakim momencie.