Po burzy wywołanej wokół koszykarzy niechcących się zaszczepić i wymogów sanitarnych ustanowionych w niektórych stanach, NBA podjęła decyzję o ujednoliceniu i doprecyzowaniu przepisów na kolejny sezon. Przyjęcie szczepionki nie będzie obowiązkowe, jednak niezdecydowanie się na taki krok może naprawę uprzykrzyć życie i uderzyć po kieszeni.

Decyzja ligi bezpośrednio odnosi się do zasad stanowych wprowadzonych w Nowym Yorku i San Francisco. Na ich mocy do hal wstęp będą mieli jedynie w pełni zaszczepieni zawodnicy i członkowie drużyn. Co ciekawe wydane zarządzenia mają jednak pewien nielogiczny haczyk. Mowa jest w nich jedynie o zakazie wstępu na arenę zmagań niezaszczepionych graczy uznawanych za gospodarzy spotkania. W praktyce oznacza to, że w na przykład w konfrontacji Washington Wizards z Brooklyn Nets w Barclays Center udziału nie będzie mógł wziąć Kyrie Irving, a na parkiet bez żadnego problemu wybiegnie równie niechętny w kwestii przyjęcia szczepionki Bradley Beal.

Wróćmy jednak do wspomnianych już postanowień NBA w tej sprawie. Liga uznała, że podporządkowanie się wymogom stanowym jest oczywiste i pozbawiła zawodników niemogących wystąpić w spotkaniu z powodu niezaszczepienia się pensji. – Każdy gracz, który zdecyduje się nie stosować do lokalnych wymogów szczepień, nie będzie opłacany za mecze, które opuści — ogłosił w oświadczeniu Mike Bass — wiceprezes wykonawczy NBA ds. komunikacji.

Liga opublikowała także 65-stronicowy protokół zdrowia i bezpieczeństwa na lata ’21-22. Zawiera on wręcz radykalne wymogi, które będą musieli spełniać wszyscy niezaszczepieni gracze, aby móc podróżować wraz z zespołem. Wśród nich znajdziemy zakaz spożywania posiłków w tym samym pomieszczeniu co inni zawodnicy, 6 stóp (183 cm) odległości podczas drużynowych spotkań, oddalona szafka, czy zakaz wstępu do miejsc publicznych. Będą oni musieli również przechodzić codzienne testy i stosować się do izolacyjnych praktyk, które oglądaliśmy w ostatnim sezonie.

Po zablokowaniu przez NBPA pomysłu o przymusowych szczepieniach dla każdego, kto chce w tym sezonie postawić nogę na parkietach najlepszej ligi świata, widać, że zarząd ligi szuka innych sposobów, aby nakłonić graczy do jedynego słusznego rozwiązania w tej kwestii. Z informacji ESPN wynika, że do tej pory dobrowolnie szczepionkę przyjęło już ponad 90% zawodników.
17 KOMENTARZE

 1. Bardzo podoba mi się ta segregacja sanitarna. Jak mówi moja ciocia pielęgniarka – jakby miesiąc po rozpoczęciu pandemii ktoś powiedział że to chroni przed wirusem to by ludzie nawet g…. łyżkami żarli. A teraz nasi eksperci od immunologi muszą zrobić swój własny research 😀 No i oczywiste, że nie ma pracy = nie ma płacy.

  • Tylko, że było mówione od początku aby nosić szpitalne maseczki zasłaniając usta i nos, bo ograniczy to roznoszenie zarazków o kilkadziesiąt procent i aby stosować dystans, i co?

   – wariaci twierdzą, że to spisek i że nie ma wirusa,
   – głupki odmawiają noszenia maski zasłaniając się konstytucją, a jak już ją zakładają, to oczywiście z odsłoniętym nosem, bo tak..
   – przygłupy pomimo nakazu ograniczenia kontaktów z innymi, to i tak tego nie przestrzegają i sobie robią imprezki

   Później szok i niedowierzanie, że jakieś lockdowny są wprowadzane, a ktoś z rodziny albo znajomych leży w szpitalu albo i gorzej..

  • @anonim Co do maseczek to mam wątpliwości. Szczególnie w dużych sklepach, galeriach itp.
   Mieszkam w Warszawie i tu maseczki nosi 95% ludzi w każdym sklepie, ale spędziłem ostatnio miesiąc na pomorzu. Starogard Gd. i Trójmiasto. Tam od dawna prawie nikt nie nosi maseczek. W supermarkecie zakładają je pojedyncze osoby. Taki stan trwa już od kilku miesięcy.
   Czy na pomorzu notujemy jakiś duży skok zakażeń w porównaniu do mazowsza?
   Znajoma pielęgniarka już rok temu mi mówiła, że maseczki niewiele zmieniają, bo przecież nie kichamy innym w twarz, czy nie chuchamy do ucha.

   Co do samego szczepienia nie rozumiem o co Irving i Wiggins robią taki problem. Szczepienie trwa z formalnościami jakieś 3 minuty i problem z głowy. Względy religijne im zabraniają? Operacji kolana też odmówią w razie kontuzji? Przecież to zwykła formalność. Dlaczego tylu ludzi żyje w strachu przed zastrzykiem nie rozumiem.

  • Zgon kilku promili populacji to nic takiego? To może nie ma sensu montować poduszek powietrznych w autach, ubędzie kilka kolejnych promili, ale dla reszty tańsze auta. Aaa i koniecznie powiem to jutro, koledze z pracy, może pocieszy go fakt, że jego zmarły ojciec był tak na prawdę nic nie znaczącym promilem populacji..

   Oczywiście są ludzie robiący biznesy na pandemii, nic nowego, ale marginalizowanie śmierci choćby jednej osoby, a co dopiero mówiąc o promilu populacji jest delikatnie mówiąc niesmaczne.

 2. W końcu ktoś zrobił tak jak trzeba nie chcesz grać pensji nie ma …. tylko dlaczego tylko gracze gospodarzy???? U przyjezdnych może być cała drużyna niezaszczepiona i co wszystko ok??? Gdzie tu sens i logika??? a widzowie ci miejscowi muszą być zaszczepienie a może Ci z innego stanu to już też nie muszą??? No jak u Barei

  • Bo cała ta „pandemia” to jedna wielka komedia. Każdy kto myśli logicznie widzi, że w tym cyrku nie chodzi o niczyje zdrowie tylko o kasę i stopniowe ograniczenie praw obywatelskich. Ilość zgonów to kilka promili populacji globu ale cyrk jakby ludzie padali na ulicach setkami.

  • @ Inszy
   bo oni „myślą samodzielnie”
   zatem samodzielnie wymyślili, że covida nie ma, za to szczepionki zabijajo!

   Zresztą nie od dziś wiadomo, że choroby wywołują nie żadne bakterie i virusy (nie istnieją, przecież ich nie widać), tylko czarownice i inne sługusy szatanów. Myśl samodzielnie zamiast słuchać jakichś przekupionych doktorków z tfu! uniwersytetów.
   Spisek i ściema, koncerny farmaceutyczne zarabiają na tym jak NASA na fałszywej kulistej ziemi!

 3. Widzę że covidianie się już odpalili. Wiadomo że nigdy nic nie szyli bo by wiedzieli że te maski co noszą 4f itd maja pomiędzy łączeniami dziury. Rozumiem że cząsteczki wirusa są tak wielkie że nie przejdą przez te szczeliny. A jak na maskę założymy przyłbice to już mamy 100% skuteczności. Tak powiedzieli im bogowie covidowi przez tym ich ołtarzem potocznie zwanym telewizorem. To jest radziecki model indoktrynacji społeczeństwa. Chodzi o to żeby nie myśleć ani o nic nie pytać tylko wykonywać polecenia. Pierwsza szczepionka, która trzeba co pare miesięcy powtarzać. A ktoś wie skąd wyszedł HIV i po co amerykańskie media straszyły tak tym polio? Pewnie dla naszego dobra. Życzę miłych dawek i noście dalej te maski na pewno to polepszy waszą odporność nie wspominając o grzybicy płuc. Ale kto by się przejmował takimi chorobami? One nie są teraz w modzie.

 4. Hmm nie wiem ilu zawodnikow jest zaszczepionych ale teraz tak. Ominac kilka meczy w sezonie nie problem. Jednakze zaluzmy ze zawodnik bedzie z druzyny, ktora zagra w PO. I teraz co opusci wszystkie mecze na wyjezdzie . Cos tu nie tak

  • policzyłem, że taki Wiggins nie zagra w co najmniej 50 z 82 meczów sezonu zasadniczego. Irving (jeśli się nie zaszczepi) również. To nie jest kwestia „kilku spotkań”.

 5. Mam nadzieję, że tych których dotkną te nowe, wymyślone kary pozwą organizację i zgarną na tym jeszcze grube miliony, bo paranoja covidiozy już sięga zenitu.

  Mam serdecznie dość tej paranoi, ludzie od początku wakacji walili drzwiami i oknami do miejscowości turystycznych, człowiek na człowieku. Zero dystansu, na zewnątrz czy to wewnątrz np. restauracji czy hoteli, maseczkę może miała 1 na 100 osób , a potem wracali do siebie, do pracy itd, więc ja się pytam gdzie był ten wirus przez prawie 3 miesiące urlop sobie zrobił?
  Wcześniej maseczki były wymagane na zewnątrz, w pewnym momencie je znieśli i co? Stało się coś, czy liczby przypadków wciąż malała?

  Czy naprawdę covidianom takie rzeczy nie dają do myślenia, nie widzą tego, no chyba, że siedzieli cały czas w swoich 4 ścianach bojąc się wyjść gdziekolwiek???

  Covid to choroba takiego typu jak grypa, sezonowa, będzie się pojawiała i znikła, trzeba to przyjąć do wiadomości i zacząć normalnie z tym żyć. Jak ktoś chce to niech się szczepi, a jak nie to nie, każdego indywidualna sprawa.

  • @LAkb:
   „Mają uszy, ale nie słyszą. Mają oczy, ale nie widzą” i co gorsza, nie chcą. Ich wybór oraz konsekwencje tych decyzji.

  • @ LAkb:
   cowidianie „mają uszy, ale nie słyszą, mają oczy, ale nie widzą” i nie chcą widzieć.

 6. Jeżdżę na rowerze w kasku i wszyscy inni też muszą jeździć w kasku ponieważ dopiero wtedy mój kask będzie mnie chronić. To jest logika zamordystów szczepionkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj