Brooklyn Nets postanowili przedłużyć kontrakt swojego trenera Jacque’a Vaughna. Nowa umowa będzie obowiązywała przez kolejne lata. Szczegóły nie są znane.

Obecny trener Brooklyn Nets, Jacque Vaughn przejął drużynę w listopadzie, kiedy to zwolniony z tej posady został Steve Nash. Obecnie zespół legitymuje się bilansem 34-24 i jest na piątym miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej. Wydaje się jednak, że utrzymanie tej lokaty będzie dla Nets ciężkie, ponieważ w ostatnim czasie odeszły z zespołu dwie największe gwiazdy, czyli Kevin Durant oraz Kyrie Irving. Od kiedy stery nad drużyną przejął Vaughn ekipa z Brooklynu uzyskała bilans 32-19.

Jacque wywarł natychmiastowy i niezmierzony wpływ na całą naszą drużynę, odkąd objął rolę głównego trenera na początku tego sezon. Na parkiecie wyraźnie zademonstrował swoje przywództwo poprzez umiejętność łączenia się z graczami i komunikowania na bardzo wysokim poziomie, wykazując jednocześnie ogromny instynkt do gry – powiedział dyrektor generalny Nets, Sean Marks.

Vaughn pracował już jako tymczasowy główny trener Nets w 2020 roku po tym, jak zespół rozstał się z Kennym Atkinsonem. Drużyna uzyskała wówczas bilans 7-3 w sezonie zasadniczym, ale zostali pokonani do zera przez Toronto Raptors w pierwszej rundzie playoffów. Szkoleniowiec pracował jako główny trener w Orlando Magic, osiągając bilans 58-158 w latach 2012-2015.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments