Na cztery godziny przed planowanym rozpoczęciem loterii Draftu, Dikembe Mutombo na swoim Twitterze pogratulował Philadelphii 76ers pierwszego wyboru, po czym usunął wpis. Loteria jest ustawiona, były przecieki czy to zwykła gafa legendarnego zawodnika?


Teorii do tego momentu powstało już mnóstwo. Nie jest niespodzianką, że transmisja przeprowadzana dla kibiców nie jest transmisją live. Osoby uczestniczące w loterii ‚na żywo’, mają więc możliwość poznania wyników wcześniej. Aczkolwiek nie wydaje się, że aż tyle wcześniej.

Dikembe Mutombo około 22 czasu polskiego, wrzucił na swojego Twittera wpis, w którym gratulował Philadelphii 76ers wylosowania numeru 1 w Drafcie 2016. Zamieszanie gotowe. Skąd Mutombo wiedział? Tego już prawdopodobnie nikt się nie dowie. Sam zawodnik po całej sprawie próbował się bronić.

Loteria draftu: Sixers z jedynką!

Chcę powiadomić ludzi, że nie było żadnej ustawki. To wszystko trwało może z 30 sekund. Szybko uświadomiłem sobie, że zrobiłem coś głupiego, ale było już za późno. Wpis był w Internecie, nie cofnę tego – mówił Mutombo.

Oczywiście ciężko spodziewać się, że Dikembe powiedziałby publicznie coś innego, na przykład przyznał się do tego, że loteria to jeden wielki pic na wodę. Zastanawiające jest bowiem, co kierowało wtedy byłym graczem m.in Denver Nuggets czy Atlanty Hawks. Nikt przez przypadek nie gratuluje komuś wygranej, jeżeli wyniki nie są jeszcze znane, prawda?

Teraz pozostanie tylko wiele niedomówień w kwestii, która już od wielu lat jest dla kibiców sporą zagadką. Dikembe tak czy inaczej się nie popisał.


Advertisement
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
18 maja 2016 14:09

wiadoma sprawa. jak było z Knicks i wyborem Ewinga heh ;]

gratek
gratek
18 maja 2016 14:35

W innym wywiadzie tłumaczył się, że poprosili go o złożenie gratulacji na wypadek wylosowania pierwszego picku i nawet dali mu gotowca wpisu.
Rzekomo pomylił się i wrzucił go za wcześnie.
Mutombo chyba nie jest aż takim ważniakiem w NBA, aby znać wcześniej wynik loterii.

Lou
Lou
18 maja 2016 19:17
Odpowiedz  gratek

Zdjęcie z Iversonem wymagało drobnego wysiłku i jego wybór/umieszczenie we wpisie. Coś w tym jest. Albo to co mówisz, albo przeciek – przypadkowa pomyłka nie wchodzi w grę

Marcin
Marcin
18 maja 2016 15:47

Pierwsze wpisy z gratulacjami dla 76ers zauważyłem na portalach już jakieś pół roku temu… To dopiero afera ?

Andre
Andre
18 maja 2016 23:51

Gdyby to było ustawione, to no.1 wylosowaliby Lakers lub Knicks 😉