NBA planuje bliżej przyjrzeć się strojowi, który postanowił na siebie założyć Kelly Oubre Jr. Zawodnik pojawił się w hali przed ostatnim spotkaniem z Cleveland Cavalirs w płaszczu z wulgarnym napisem „fuck you” na plecach.


Napis był biały i rozciągał się na całej szerokości pleców koszykarza. Jakby tego było mało, skrzydłowy Wiz ostentacyjnie prezentował swój strój przed reporterami zgromadzonymi wokół szatni Wizards. NBA ma dla zawodników wyraźne wytyczne związane z ubiorem i może dowolnie karać zawodników za nieprzestrzeganie regulacji.

Nie jest to pierwszy występek 21-latka, był karany przez ligę w przeszłości. Nie tak dawno, bo tydzień temu musiał zapłacić 15 tys. dolarów za agresywne wchodzenie w przepychankę Bradleya Beala z zawodnikiem Golden State Warriors Draymondem Greenem.

Kolega Marcina Gortata z zespołu stracił również 18 tys. dolarów w trakcie ostatnich playoffów za agresywne zachowanie w stosunku do ówczesnego zawodnika Boston Celtics Kelly’ego Olynyka. Oubre został za to również zawieszony na jedno spotkanie. Kara nie ominęła go również w zeszłym sezonie regularnym, kiedy ukarany został grzywna w wysokości 25 tys. dolarów. Wtedy za wykopanie piłki w trybuny. A jeszcze w 2015 roku oberwało mu się za obraźliwe gesty.

Wizards przegrali z Cavaliers 122:130.

Weekend z NBA w Canal+ Sport 2! Mecze w sobotę i niedzielę wieczorem!

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/DominikKoldziej” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]


Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mart bull
mart bull
4 listopada 2017 12:48

oj coś Czarno to widze, ah no cóż Dz-i-ki to Dz-i-ki

Nets
Nets
4 listopada 2017 13:34

fajna kurtka supreme