To może być bardzo kosztowna nauczka. Młody zawodnik New Orleans Pelicans – Jaxson Hayes musi ponieść konsekwencje swojego zachowania sprzed paru miesięcy. Hayes pokłócił się ze swoją dziewczyną i sprawy przybrały w pewnym momencie bardzo niefortunnego obrotu. 

W lipcu ubiegłego roku dziewczyna Jaxsona Hayesa wezwała policję do własnego mieszkania. Młody gracz New Orleans Pelicans najwyraźniej nie potrafił się z czymś pogodzić i agresywnym zachowaniem próbował sforsować wejście do mieszkania dziewczyny. Policja przyjechała, a rozwścieczony Hayes zaczął stawiać opór, co skończyło się dla niego użyciem paralizatora, skuciem w kajdanki i wizytą w areszcie. 

Jak poinformowało TMZ, sześć miesięcy po tamtych wydarzeniach, Hayesowi postawiono dwanaście zarzutów. Zakłócanie porządku, napaść na oficera policji, użycie siły, zniszczenie mienia, opór przy aresztowaniu oraz kilka innych. Pierwsza rozprawa odbędzie się 15 lutego. Hayesowi grozi więzienie, ale zazwyczaj w takich przypadkach sportowcy idą na ugodę, więc zapewne skończy się na grzywnie i pracach społecznych. 

Największy błąd Hayes popełnił w momencie, w którym zdecydował się napaść na próbujących zażegnać konflikt policjantów. Jeden z nich został odepchnięty na ścianę i potrzebował hospitalizacji. Pojawiły się również informacje, że jeden z policjantów przycisnął szyję Hayesa kolanem, lecz drugi funkcjonariusz poprosił go, by tego nie robił. Cała sytuacja wygląda dla gracza Pels nieciekawie, ale jeśli okaże skruchę sąd może być wobec niego pobłażliwy. 

Dla wychowanka Teksasu to trzeci sezon na parkietach NBA. W 34 meczach bieżących rozgrywek notował na swoje konto średnio 7 punktów, 3,5 zbiórki trafiając 58,4 FG% oraz 31,3 3PT%. 


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments