Phil Jackson jest pełen niespodzianek, ale czy byłby gotów oddać lidera swojej drużyny już teraz? Frank Isola z New York Daily News zasugerował ciągle możliwą wymianę, w której drużyny mieliby zmienić Carmelo Anthony i Kevin Love. Absolutny hit ostatnich lat, ale ciągle mało prawdopodobny.


Przyjrzymy się jednak samej koncepcji. Według źródeł Daily News, Cleveland Cavaliers rozmawiają z Boston Celtics na temat wymiany za silnego skrzydłowego – Kevina Love’a. W rozmowy mieliby się jednak włączyć New York Knicks gotowi handlować za odpowiednią cenę najlepszym zawodnikiem w rotacji – Carmelo Anthonym.

Jednak aby doszło do jakiejkolwiek wymiany, Carmelo Anthony musiałby zrezygnować z klauzuli, która pozwala mu zawetować każdą wymianę. Zawodnik na ten moment utrzymuje narrację, że nie ma ochoty ruszać się z Nowego Jorku, zwłaszcza teraz, gdy do drużyny trafił Kristaps Porzingis. Łotysz bardzo szybko stał się protegowanym Anthony’ego.

Na razie nie chcę rozmawiać o mojej przyszłości. Nie jestem na to gotowy i nie czuję takiej potrzeby. Poza tym to sprawa, która będzie dotyczyła także mojej rodziny i mojego obecnego zespołu – przyznał lider Knicks.

Ciągle jednak Knicks za ewentualne przehandlowanie Carmelo mieliby otrzymać wybory w drafcie oraz środkowego – Timofieja Mozgowa. Wysoki pięć lat temu opuścił Knicks będąc częścią pakietu wysłanego do Denver za… Anthony’ego. Phil Jackson nie chce patrzeć bezczynnie na rozwój sytuacji i niewykluczone, że tak czy inaczej poczyni pewne zmiany przed dead-linem.

Anthony’ego miałaby jednak skusić wizja gry obok LeBrona Jamesa oraz możliwość walki o pierwsze mistrzostwo w karierze. Jakie szanse na rywalizację o pierścień da zawodnikowi Nowy Jork? Nawet jeśli nie są one wielkie, Melo wiele sprowadza do swojej rodziny i faktu, że bardzo komfortowo żyje się jej w jednej z największych metropolii na świecie.

Poza tym Anthony zdaje się ufać pomysłom Jacksona. Latem NYK będą mieli w swoim salary-cap wystarczająco dużo miejsca, aby podpisać jedną z grubych ryb na rynku wolnych agentów. Optymalny scenariusz zakłada ściągnięcie Kevina Duranta. Knicks będą jednak potrzebowali planu awaryjnego. Rynek przedstawi im wiele interesujących możliwości.

fot. Keith Allison, Creative Commons
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
darek
darek
13 lutego 2016 16:54

Jeśli Cavs oddadzą Lovea i Mozgova to kto będzie grał pod koszem? Thompson i Vareajo? Nie widzę tego. JA rozumiem, że teraz jest opcja na 5 niskich, ale bez przesady. Może zamiast upodabniać się do small ball Warriors znaleźć swój styl. Zdecydowanie bardziej bym widział Korvera w miejsce np. Williamsa. Kogoś kto rozciągnie obronę i stworzy miejsce pod koszem dla Lovea. Ten gość przecież jeszcze niedawno miał co chwile mecze po 30 pkt i średnią 25/15. Poza tym Cavs fatalnie rzucaja 3. I to dziwne, bo mają wiele czystych pozycji. Potrenować 3, dodać parę pozycji dla Lovea pod koszem i… Czytaj więcej »

yyhhhhj
14 lutego 2016 14:37

Nikt nie chce grać ani z jednym ani z drugim bo z nimi się nie da grać, to teraz maja chcieć zagrać wspólnie? Chciałbym to zobaczyć na parkiecie, tylko Melo nie będzie żył w mieście Lebrona a może go zaprosic do New Yorku. Innej opcji ni ma. ” Wieśniak ” Love dał się oszukać, nikt inny na to się nie zlapie !

Cikos
Cikos
14 lutego 2016 15:58

Zbyt piekne,zeby bylo prawdziwe.Kevin za Carmelo w NYC!!!

NYKnicks#
NYKnicks#
14 lutego 2016 19:12

Taki absurdalny news jak to że Rodman chce zostać trenerem Knicks – wiadomo że to nie przejdzie 🙂

yyhhhhj
yyhhhhj
14 lutego 2016 19:44
Odpowiedz  NYKnicks#

Chyba „chłopcem dla towarzystwa” i to dla undzon kiła !