Kolejna Melodrama jest już w bardzo zaawansowanej fazie. Zawodnik nie chce zostać w Nowym Jorku i domaga się transferu do Houston. W międzyczasie jednak pojawiło się zainteresowanie ze strony Portland Trail Blazers. Ale czy dla drużyny z Oregonu zawodnik byłby gotów zrezygnować z klauzuli „no-trade”?

Najbardziej aktywny jest C.J. McCollum, który poprzez swoje wypowiedzi i posty w mediach społecznościowych, stara się dać wszystkim do zrozumienia, iż Carmelo Anthony w trykocie Portland Trail Blazers to rozwiązanie, które powinniśmy traktować poważnie. Według obwodowego duetu PTB – McColluma i Damiana Lillarda, gwiazda New York Knicks bez cienia wątpliwości jest zainteresowana ewentualnym stworzeniem Wielkiej Trójki w Oregonie. To miałoby uczynić Blazers jedną z trzech czołowych drużyn zachodu.

Lillard zdradził, że rozmawiał z Anthonym i na podstawie tej rozmowy był w stanie wywnioskować, że Melo o niczym jeszcze nie przesądził. Kilka dni temu pojawiły się informacje wskazujące na to, że zawodnik nie chce kontynuować swojej kariery z Knicks, dlatego zmiana podejścia drużyny i próba przekonania go do dalszej gry w Big Apple, w tym momencie nie mają szans powodzenia. Transfer z Houston Rockets miał wisieć w powietrzu, ale strony do tej pory nie znalazły wspólnego gruntu.

Dame nie jest znany z rekrutowania wolnych agentów do gry dla Blazers. Może to właśnie C.J. McCollum zmienił jego podejście i poprosił o wsparcie w całej historii z Carmelo Anthonym. Panowie bez wątpienia stworzyliby interesujący tercet i zapewnili drużynie szansę na walkę z Warriors i Rockets. Melo w Portland oznaczałby jeszcze jedną drużynę na zachodzie, która uzbroiła się do walki z obecnymi mistrzami. Siłą rzeczy ponownie ucierpiałby wschód, który stracił tego lata już parę nazwisk z najwyższej półki.

Koniec końców – decyzja należy do Anthony’ego. Jeżeli Knicks zaakceptowaliby propozycję Blazers, Melo może skorzystać z klauzuli „no-trade” i tym samym nie zgodzić się na wymianę. To oznaczałoby, że na 99% zaakceptuje tylko i wyłącznie transfer do Houston. W tym momencie wszyscy opierają się na przypuszczeniach i prawdopodobnie tylko ludzie ze środowiska Anthony’ego wiedzą, czego zawodnik tak naprawdę chce. Blazers mogą handlować takimi nazwiskami jak Allen Crabbe, Evan Turner, Meyers Leonard, Maurice Harkless, Al-Farouq Aminu czy Ed Davis.

Ginobili: Wracam na kolejny sezon!