NBA postanowiła wprowadzić coś, z czego nie korzystał do tej pory nikt. Sędziowie, którzy aktualnie nie prowadzą meczu, ale są jego obserwatorami, odpowiedzą na Twoje pytanie zadane na Twitterze w ramach nowej akcji. Ciekawe? Czy raczej będzie to jeden wielki roast sędziów? 


Oczywiście taką możliwość kibice dostaną do wykorzystania tylko w niektórych meczach, a zaczynamy już w przyszłym tygodniu. Jak możecie zaczepić sędziów? Napiszcie poprzez swojego twittera na @OfficialNBARefs albo #RefWatchParty i niewykluczone, że to właśnie na Wasze pytanie odpowie, któryś z sędziów obserwujących spotkanie jeszcze podczas jego trwania.

Co ciekawe – NBA testowała to rozwiązanie podczas zeszłorocznych finałów i efekt był na tyle pozytywny, że postanowiła wprowadzić to również dla kibiców oglądających mecz i w międzyczasie komentujących go na twitterze. Sędziowie rzekomo nie mają nic przeciwko i są gotowi rozwiać wszelkie wątpliwości. Zadanie na pewno nie będzie łatwe, zwłaszcza przy kontrowersyjnych końcówkach spotkań.

Niemniej takie podejście do tematu podkreśla profesjonalizm sędziów i ich gotowość do obrony własnego stanowiska, a w tym wypadku stanowiska kolegów po fachu. Sędziowie obserwujący mecz będą mieli dostęp do centrum powtórek, by mogli udzielić precyzyjnej i pozbawionej wątpliwości odpowiedzi. NBA pracowała nad tym projektem razem ze związkiem sędziów. W grę wchodzą także mecze tegorocznych play-offów.

Wyniki NBA: Opadająca piłka ratuje Wizards. Siakam bohaterem Raptors. Dogrywka w Oklahomie


Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Wyprzedaż w oficjalnym sklepie Nike! Mamy kod na dodatkowe 20% zniżki


Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tłoknr1
tłoknr1
18 stycznia 2019 11:17

ta akcja jak się zacznie tak szybko się skończy , fani koszykówki którzy widzą coś więcej niż walenie za trzy i wsady , zasypią ich , poziom sędziowania w nba jest gorszy niż szkolny sks, ci panowie nie znają -nie wiedzą -celowo to robią, takie podstawowe błędy jak kroki ,każdy gwizdek z faulem ofensywnym to jak się gwizdnie,absolutnie nie ma jednolitości w przestrzeganiu przepisów, zawsze trzeba uwzględnić : jaki gracz dokonuje błędu , wzrok sędziego nr 1 nr 2, nr 3, własne widzi mi się, nacisk komisarza , a na końcu jest przepis ……………..po tej akcji jak durat przebiegł po… Czytaj więcej »

edi
edi
18 stycznia 2019 14:50
Odpowiedz  tłoknr1

1000 proc racji|!

pawel
pawel
18 stycznia 2019 15:50
Odpowiedz  edi

tłok ,Edi dodam jeszcze sytuacje z dzisiejszego meczu(LAL-OKC) jestem i byłem za każdą ekipą która gra przeciw ekipie LBJ ale tutaj widząc jak sędziowie oddają piłkę(około 2 minuty przed koncem 4 kwarty w zaciętym meczu!) Oklahomie mimo że ewidentnie piłka odbiła się od nogi russa i nie mogli tego nie zauważyć a jednak piłkę przyznali OKC ,aż słabo mi się zrobiło i pomyślałem wtedy ehhh tam niech Ci lakers dziś wygrają bo gwizdki jeszcze są przeciwko nim,więc macie racje sędziowie robią to specjalnie w zależności komu pasuje pomóc ,bo jest bardziej „ważny” nie podoba mi się takie sędziowanie i myślę… Czytaj więcej »