Pomimo tego, że ostatni raz na parkiet NBA wybiegł pięć lat temu, ze swojej tradycji Marcin Gortat nie zrezygnował. Były koszykarz m.in. Washington Wizards zaplanował kolejne spotkanie w ramach “Polish Heritage Night”. Nie przez przypadek odbędzie się ono przy okazji meczu Washington Wizards z San Antonio Spurs. 

Marcin Gortat ogłosił na swoich mediach społecznościowych, że zorganizuje już 9. edycję “Polish Heritage Night”. Tym razem spotkanie polskich kibiców odbędzie się 24 marca przy okazji starcia Washington Wizards z San Antonio Spurs. Były reprezentant Polski postanowił więc wykorzystać obecność na ligowych parkietach Jeremy’ego Sochana i połączyć jego przyjazd do stolicy z “polską nocą”, która ma służyć krzewieniu polskich tradycji w USA i jednoczyć Polonię. 

Bilety na mecz są już w sprzedaży. Każda osoba, która zakupi specjalny bilet otrzyma również koszulkę, która będzie swego rodzaju “przepustką” na specjalny event mający miejsce już po zakończeniu starcia Wizards ze Spurs. Marcin Gortat zapowiedział, że podczas meczu pojawi się gość specjalny. Tradycja “polskiej nocy” rozpoczęła się w Phoenix, a następnie została przeniesiona do Waszyngtonu. Z ekipą Wizards MG utrzymywał przez lata bardzo dobre relacje, toteż właśnie tam odbywały się kolejne edycje. 

W ostatnim czasie Gortat był szczególnie zaangażowany w zespół z DC, ponieważ najpierw latem dołączył na obóz przygotowawczy drużyny, by pomóc w indywidualnej pracy z wysokimi, a następnie wracał do stolicy i często widywany był na ławce rezerwowych zespołu. Nie wiemy, czy to oznacza, że MG swojej przyszłości upatruje w pracy szkoleniowca. Na ten moment cieszy się, że może korzystać z zaproszenia sztabu szkoleniowego Wesa Unselda Jr’a. “Polska noc” to kolejny przejaw dobrych relacji Gortata z Wizards. 


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments