Marcin Gortat został złapany przez dziennikarzy TMZ Sports, gdy przechadzał się jedną z ulic Los Angeles. Były środkowy NBA odniósł się do sytuacji zawieszonego za promowanie antysemickich treści Kyriego Irvinga. Gortat zaprosił rozgrywającego Brooklyn Nets do Polski, by w ten sposób mógł lepiej poznać historię narodu żydowskiego.

Polska została bardzo mocno doświadczona podczas II wojny światowej, kiedy Niemcy i Rosjanie napadli na nasz kraj. To także na terytoriach należących do Polski Niemcy stworzyli machinę zagłady, a w wyniku Holokaustu zostało zamordowanych wiele milionów ludzi, głównie Żydów. Marcin Gortat skrytykował postawę Kyriego Irvinga, który opublikował w mediach społecznościowych antysemicki film „Hebrew to Negroes: Wake Up Black America!”.

Gortat następnie zaprosił Irvinga do Polski. – Jeśli chce się nauczyć czegoś o rzeczach, o których mówił, mogę zaprosić go do Polski, by nauczył się o całej sytuacji – powiedział Gortat na jednej z ulic Los Angeles, złapany przez dziennikarza TMZ Sports. Irving wystosował przeprosiny, ale podczas jednej z konferencji prasowej jednoznacznie nie zaprzeczył, że jest antysemitą. Zawodnik spotkał się z komisarzem NBA Adamem Silverem i właścicielem Brooklyn Nets Joem Tsaiem, a obaj zapewnili, że rozgrywający nie jest antysemitą.

Irving został zawieszony przez Nets na czas nieokreślony, a wrócić do gry może po wypełnieniu sześciu punktów ze specjalnej listy. Sam Gortat nie odniósł się do zasadności kary nałożonej na Irvinga, podkreślając, że była to decyzja klubu. Gortat spędził w NBA 12 lat, w trakcie których występował w: Orlando Magic, Phoenix Suns, Washington Wizards i Los Angeles Clippers.

***

Czy to możliwe, że Kyrie Irving nie zagra już nie tylko w Brooklyn Nets, ale w ogóle w NBA!? Jeśli władze klubu podejmą decyzję o odsunięciu go od zespołu na dobre, to kolejnym krokiem będzie transfer Kevina Duranta. Są cztery drużyny, które mogłyby chcieć złożyć Nets ofertę. Zastanawialiście się, co jest przyczyną serii porażek Golden State Warriors i czy mistrzowie NBA nie powinni zdecydować się na zmiany w składzie? Na te pytania szuka odpowiedzi Michał Pacuda w najnowszym podkaście PROBASKET.