Marcin Gortat naciągnął mięsień, nie trenował w niedzielę i najprawdopodobniej nie zagra w dzisiejszym sparingu z New York Knicks. Uraz nie jest jednak groźny i Polak powinien szybko wrócić do gry.

Dziennikarka Washington Post napisała na Twitterze, że Gortat naciągnął miesięń pośladka. Uraz wydaje się być niegroźny, ale bywa bolesny i granie z nim może być bardzo niekomfortowe.

Biorąc pod uwagę fakt, że jest to tylko mecz przedsezonowy, to trener Scott Brooks da zapewne Polakowi odpocząć. Już wcześniej zapowiadał, że każdy z jego podstawowych zawodników będzie miał możliwość regeneracji i nie zagra w jednym z meczów towarzyskich. Trenerowi da to możliwość na sprawdzenie przydatności oraz możliwości kilku zawodników.

Przez trzy lata gry w Washington Wizards Marcin Gortat opuścił zaledwie osiem z 246 meczów sezonu zasadniczego. Obecnie, podczas okresu przygotowawczego wszystkie drużyny bardzo ciężko trenują

Sezon NBA rozpocznie się we wtorek 25 października, ale Wizards pierwszy mecz zagrają dopiero dwa dni później, na wyjeździe z Atlanta Hawks.