Buddy Hield po raz kolejny naraził się swoim kolegom. Po ostatnim meczu drużyny udzielił wywiadu, w którym narzekał na atmosferę wewnątrz zespołu. Zamiast z szatnią, postanowił porozmawiać o tym z dziennikarzami, co wywołało sporą kontrowersję.


Sacramento Kings przegrali ostatnich pięć meczów sezonu. Buddy Hield przesiedział na ławce całą czwartą kwartę meczu przeciwko Houston Rockets, z kolei w starciu Minnesocie Timberwolves również przebywał na parkiecie krócej niż zazwyczaj. Zaraz po tym meczu zawodnik rozmawiał z dziennikarzami i zdradził im coś, co najpierw powinien omówić ze swoimi kolegami oraz ze sztabem szkoleniowym.

Wygląda to tak, jakbyśmy kompletnie nie wiedzieli, co się dzieje. Odnoszę wrażenie, że nie mamy do siebie zaufania, [trenerzy] przestali wierzyć w swoich graczy – przyznał Hield. – Jest jak jest, takich graczy mają, a ja chcę po prostu tę drużynę wspierać. Dla mnie liczy się zawsze drużyna. Powinniśmy wygrać ten mecz przed dogrywką, ale to nie ja jestem trenerem – dodał.

Hield zaczął więc sprawiać Kings problemy wychowawcze i pojawiły się komentarze sugerujące, że Vlade Divac zarządzający działaniami Kings, poszuka dla Hielda transferu jeszcze przed zamknięciem zimowego okienka transferowego. – Odnoszę wrażenie, że w ostatnich dwóch meczach po prostu stracono do mnie zaufanie. […] Nie sądzę, że chcieli mnie przywracać do gry. Potrzebowali gracza rzucającego za trzy, więc zostałem wezwany do pracy – tłumaczył swój powrót na parkiet w końcówce meczu z T-Wolves.

W ostatnim czasie Hield miał problemy strzeleckie. W przekroju poprzednich pięciu meczów zawodnik trafiał 23% swoich rzutów za trzy i zaledwie 26% z gry. Niewykluczone, że właśnie z tego powodu Luke Walton nie chciał z niego korzystać w końcówkach. Najwyraźniej wewnątrz Kings dzieje się wiele niewyjaśnionych rzeczy, do których zespół musi usiąść i je jak najszybciej rozwiązać. W innym wypadku będzie tylko gorzej.

Wyniki NBA: Dogrywka w Charlotte, zwycięski rzut DragiciaSubscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grizzfan
Grizzfan
28 grudnia 2019 14:33

Zaraz wyjdzie że każda drużyna trenowana przez Walton-a ma problem z chemią…