Dallas Mavericks wygrali poprzedniej nocy z Phoenix Suns, ale Luka Doncić nie był w stanie pomóc swoim kolegom. Lider składu w pierwszej kwarcie meczu doznał kontuzji kostki. Zszedł do szatni i na parkiet już nie wrócił. Niewykluczone, że Słoweńca czeka przerwa od gry w koszykówkę. 

Kibice Dallas Mavericks z całą pewnością wstrzymali na chwilę oddech. Trzy minuty po rozpoczęciu meczu z Phoenix Suns, Luka Doncić próbował wjechać pod kosz z Cameronem Johnsonem. Nie był jednak w stanie go pokonać, więc spróbował rzucić po step-backu. W momencie, w którym zrobił odskok, by przygotować się do rzutu, nadepnął na stopę Mikala Bridgesa. Wtedy skręcił lewą kostkę. Z grymasem bólu na twarzy lider zespołu z Dallas zszedł do szatni i na parkiet już nie powrócił. 

Mavs, pomimo absencji swojego lidera, byli w stanie Suns zatrzymać, głównie za sprawą 36-punktowego występu Spencera Dinwiddiego. Niewykluczone, że takiej formy Spencera trener Jason Kidd będzie potrzebował także w kolejnych meczach swojej drużyny. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że uraz Luki Donicia jest na tyle poważny, iż zawodnik będzie potrzebował kilku meczów przerwy. Prześwietlenie stopy zawodnika nie wykazało niczego poważnego, ale w Dallas mogą dmuchać na zimne. 

Jego absencja to potencjalny problem, ponieważ Mavs tracą około 5,3 punktu więcej w przeliczeniu na sto posiadań, gdy Doncić jest poza grą. Słoweniec jest kandydatem do nagrody MVP. W tym sezonie notuje średnio 33 punkty, 8,9 zbiórki i 8,4 asysty trafiając 49,7 FG% oraz 35,1 3PT%. De facto już od paru tygodni gra pomimo problemów z kostką, ale radził sobie z bólem. Doncić został wybrany do pierwszej piątki Meczu Gwiazd i na ten moment za wcześnie, by mówić o jego ewentualnym odpuszczeniu All-Star Game. 


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments