Supergwiazda Dallas Mavericks Luka Doncić podpisał pięcioletnie przedłużenie kontraktu, na mocy którego zarobi 207 mln dol. Informację tę przekazał agent zawodnika Bill Duffy, reprezentowany przez BDA Sports. Doncić to na swój wiek (22 lata), jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii NBA. Z każdym kolejnym rokiem rozwija się w odpowiednim kierunku, aby w końcu zostać główną twarzą NBA.

Doncić stał się pierwszym graczem kwalifikującym się do podpisania rozszerzonej maksymalnej umowy, ponieważ już dwukrotnie został wybrany do jednej z trzech najlepszych piątek All-NBA. Piąty rok kontraktu to opcja zawodnika, z której Słoweniec może zrezygnować dopiero po czwartym sezonie.

Przedstawiciele klubu z Teksasu wylądowali w stolicy Słowenii, Lublanie, aby dogadać ostatnie szczegóły umowy, wśród nich znaleźli się: właściciel Mark Cuban, generalny menedżer Nico Harrison, trener Jason Kidd, asystent generalnego menedżera Michael Finley, specjalny doradca Dirk Nowitzki, a także Casey Smith, człowiek odpowiedzialny za zdrowie zawodników Mavericks.

Doncić oficjalnie podpisze kontrakt we wtorek w Słowenii. Z tej okazji zostanie zwołana specjalna konferencja prasowa. – Dzisiaj spełniły się moje kolejne marzenia. Koszykówka dała mi naprawdę wiele i zabrała mnie do wielu pięknych miejsc. Jestem niezwykle podekscytowany, że mogę dalej grać w Dallas – powiedział Doncić w rozmowie z ESPN.

Doncić stał się najmłodszym MVP w historii Euroligi, kiedy w sezonie 2017/18 poprowadził Real Madryt do triumfu w tych rozgrywkach. Następnie z trzecim numerem draftu trafił do NBA, a wybrali go Atlanta Hawks. Momentalnie został on wytransferowany z Atlanty Hawks do Dallas Mavericks za Trae’a Younga i przyszły wybór pierwszej rundy draftu.

Słoweniec wygrał nagrodę dla Najlepszego Debiutanta za sezon 2018/19, a w dwóch kolejnych rozgrywkach dwukrotnie został wybrany do najlepszej piątku All-NBA. Tylko czterech zawodników w historii zostało wybranych do pierwszego zespołu All-NBA przed skończeniem 23. roku życia. Po tym, jak NBA połączyła się z ABA, tylko Doncić i Kevin Durant byli w stanie tego dokonać.

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments