NBA: Luka Doncić doznał kontuzji! Jego gra stoi pod znakiem zapytania

1
6666

W trzeciej kwarcie trzeciego meczu play-offów pomiędzy Los Angeles Clippers i Dallas Mavericks, Luka Doncić broniąc Kawhiego Leonarda doznał urazu kostki. Jak poważnego? Wkrótce się okaże, ale sam Luka w trakcie rozmowy z dziennikarzami starał się uspokoić wszystkich swoich fanów.

Los Angeles Clippers wygrali trzeci mecz serii z Dallas Mavericks i w tym momencie prowadzą 2-1. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Kawhi Leonard kończąc spotkanie z 36 punktami (13/24 FG, 1/4 3PT, 9/10 FT), 9 zbiórkami i 8 asystami. Zespół Doca Riversa w całym meczu trafiał na 52% skuteczności z gry i poprawił wiele elementów, które nie funkcjonowały tak, jak powinny w spotkaniu numer dwa, wygranym przez Mavs.

Luka Doncić skończył mecz z triple-double 14 punktów, 10 zbiórek i 10 asyst, ale trafił tylko 4/14 z gry. To była bardzo frustrująca noc dla lidera składu z Teksasu. Zanim doznał urazu, wdał się w słowna przepychankę z Montrezlem Harrellem zarzucając wysokiemu LAC flopowanie. Atmosfera w serii robi się coraz bardziej napięta, dlatego wielką stratą byłaby absencja Doncicia z powodu urazu. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że Luka w kolejnym spotkaniu nie zagra.

Urazu kostki nabawił się w trzeciej kwarcie. Próbował wrócić do gry na początku finałowych 12 minut, ale ból był zbyt duży i ostatecznie musiał się udać do szatni. W pomeczowej rozmowie z dziennikarzami mówił, że to tylko drobne skręcenie. Mavs nie mają jeszcze wyników prześwietlenia, jednak rano problem może się nasilić. Wiele zależy teraz od tego, jak wielką tolerancję bólu Doncić jest w stanie znieść.

Gdybyśmy byli w trakcie sezonu regularnego, zawodnik zapewne odpoczywałby przez kolejny tydzień. Play-offy rządzą się jednak swoimi prawami i jeśli uraz naprawdę nie jest tak poważny, jak Doncić sądzi, sztab medyczny może sięgnąć po specjalne środki, by jak najszybciej postawić gracza na nogi. Mavs przegrywają w serii 1-2, więc spotkanie numer trzy będzie kluczowe dla ich szans w walce o awans do następnej rundy.