Adamowi Silverowi nie podoba się to, że Chicago Bulls odsuwają od gry zdrowych zawodników. Liga wysłała do drużyny z Wietrznego Miasta ostrzeżenie. Rozwój młodych graczy i subtelne tankowanie swoją drogą, ale NBA nie chce, by cierpieli na tym zdrowi weterani, którzy są w stu procentach gotowi do gry.

Po Weekendzie Gwiazd rozpoczął się okres wzmożonego tankowania. Jedną z drużyn, które skupiły się na polepszeniu swoich szans w loterii draftu są Chicago Bulls. NBA jasno podkreśliła, że nie będzie tolerowała tankowania. Zespoły używają jednak innej narracji i mówią o „rozwoju młodych graczy”. To oczywiście jest bardzo sensowne, ale krzywdzi weteranów, takich jak Robin Lopez. Center był jednym z zawodników odsuniętych przez Bulls ze składu.

Lopez nie zagrał w pięciu ostatnich meczach Bulls. Siedział na ławce rezerwowych, w pełni zdrowia, ale odsunięty przez Freda Hoiberga, bo ten wolał postawić m.in. na Cristiano Felicio. W takiej samej sytuacji znalazł się Justin Holiday, który musiał ustąpić miejsca Dawidowi Nwabie. O ostrzeżeniu, jakie liga wystosowała w kierunku Bulls za te praktyki, poinformował Shams Charania z Yahoo Sports.

Bulls na komunikat ligi mają zareagować przywróceniem Lopeza i Holidaya do rotacji na końcówkę sezonu regularnego. Zespół przegrał czternaście z ostatnich siedemnastu meczów. Mimo wszystko subtelne próby tankowania nie ujdą drużynie na sucho, bo NBA znacznie dokładniej przygląda się takim praktykom, zwłaszcza po komentarzach Marka Cubana. Właściciel Dallas Mavericks jakiś czas temu stwierdził, że dla jego zespołu korzystniej byłoby teraz przegrywać.

Jeśli Bulls by się upierali i pozostawili Lopeza oraz Holidaya poza składem, prawdopodobnie otrzymaliby od ligi karę finansową. Lopez i Holiday wrócą, ale nie mogą spodziewać się wielu minut na parkiecie. Prawdopodobnie Hoiberg zapewni im około kwadransu, a resztę czasu przeznaczy dla młodzieży. Przypadek pokazuje jednak, że Adam Silver nie będzie stał z boku i przyglądał się bezinteresowanie procesowi tankowania.

NBA: Love się otworzył. Chce przełamać tabu i pomóc innym


Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna

 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  7 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments