Ostatnie zachowanie i komentarze zarówno Shaquille’a O’Neala, jak i Charlesa Barkleya wywołało zamieszanie na ligowych korytarzach. LeBronowi Jamesowi i Kevinowi Durantowi nie podoba się to, w jaki sposób eksperci “Inside the NBA” wypowiadają się na temat młodszych kolegów. 

Charles Barkley przyzwyczaił nas do tego, że dzieli się z widzami swoimi przemyśleniami, które w wielu przypadkach są bardzo kontrowersyjne. Musimy jednak zdać sobie sprawę, że Chuck robi to celowo, by utrzymać zainteresowanie programem. Walka o widza domaga się korzystania ze środków, które nie mają wiele wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem. W ostatnim czasie podobną metodę zaczął stosować Shaquille O’Neal, np. w rozmowie z Donovanem Mitchellem

Były gracz m.in. Los Angeles Lakers i Miami Heat otwarcie przyznał Mitchellowi, iż nie wierzy, że ten będzie w stanie wynieść swoją grę na wyższy poziom. Zawodnik Utah Jazz nie był szczególnie przejęty tymi słowami, ale zapewnił, że robi wszystko, co w jego mocy. Sytuacja spowodowała niemałe poruszenie w mediach społecznościowych. Dość nieoczekiwanie do dyskusji postanowili włączyć się najwięksi tej ligi – Kevin Durant oraz LeBron James.

Panowie zabrali głos w komentarza do Instagramowego posta @CuffsTheLegend, który komentuje rzeczywistość w NBA. – Te stare pryki powinni się cieszyć emeryturą – napisał KD. – Chłopaki mają trenerów, z którymi pracują każdego dnia, lol – dodał. W innym Instagramowym poście, tym razem uderzającym bezpośrednio w Barkleya, zawodnik Brooklyn Nets napisał: – Nie mam pojęcia dlaczego cały czas pytają tego idiotę o zdanie… 

Nieco więcej treści postanowił w swojej odpowiedzi zawrzeć lider Los Angeles Lakers. Jest pewna różnica w konstruktywnej krytyce, a takim miękkim hejtowaniu – twierdzi. – Znam to z autopsji, zazwyczaj był to po prostu hejt. Da się to usłyszeć w tym, co mówią [Shaq i Chuck] – dodał James. Słowa Shaqa do Mitchella na pewno nie były konstruktywną krytyką, bo O’Neal nie raczył wyjaśnić swojego stanowiska. Zawodnik Jazz zachował się w tej sytuacji jak należy. 

1 KOMENTARZ

  1. Panowie nie są zbyt dobrzy w swojej pracy, to prawda. Wtykanie kija w mrowisko mają niejako w umowie, ale wszelką krytykę trzeba kontrolować, mieć na nią pomysł. Shaq fatalnie to rozegrał. Fajnie, że gwiazdy zabrały głos w sprawie, choć KD również bez klasy. Nie wiem czy ktoś taki może oceniać Barkleya.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj