Julius Randle ma za sobą bardzo dobry sezon w koszulce Los Angeles Lakers. Skrzydłowemu udało się mocno podbić swoją wartość. Za kilka tygodni trafi na rynek wolnych agentów i istnieje podejrzenie, że swój ostatni mecz dla Jeziorowców już rozegrał.


Poprzedni sezon przedstawił Los Angeles Lakers jako obiecującą młodą drużynę. W rotacji Luke’a Waltona jest mnóstwo talentu, który gwarantuje trenerowi materiał do pracy. W poprzednich rozgrywkach na tle swoich kolegów wyróżniał się Julius Randle. Skrzydłowy miał znakomitą drugą połowę sezonu, dzięki czemu zaprezentował konkretną wartość tuż przed wolną agenturą. Latem będzie zastrzeżonym wolnym agentem.

Randle rozegrał wszystkie mecze sezonu i notował na swoje konto średnio 16,1 punktu, 8 zbiórek, 2,6 asysty trafiając 55,8 FG%. W wielu spotkaniach był najpewniejszym punktem rotacji po obu stronach parkietu. Trener Luke Walton wiele razy podkreślał, że ceni sobie pracę Randle’a jako two-way playera. Za wychowankiem Kentucky czwarty sezon w lidze, więc z każdym kolejnym sezonem wymagania wobec jego gry będą rosły.

Latem będzie zastrzeżonym wolnym agentem. W Los Angeles nie wiedzą, czy będzie ich na Juliusa stać. – Najważniejsza jest dla mnie kultura drużyny, jej tożsamość oraz kierunek, w jakim zmierza – przyznaje Randle. – W Lakers zawsze chcieliśmy grać jak jedna drużyna z TOP 10 defensyw w lidze, takie wyzwanie sobie postawiliśmy. Potem chcieliśmy grać najszybszym tempem. Każdego kolejnego dnia pracowaliśmy nad tymi elementami – dodaje.

Randle dobrze czuje się w takim systemie. Jest w stanie zebrać piłkę i szybko przenieść ją do ataku. Nie bez powodu porównuje się go do Draymonda Greena. Sam Dray stwierdził niegdyś, że Randle jest lepszą wersją jego samego. Julius znalazł się m.in. na celowniku Dallas Mavericks. Ekipa z Teksasu będzie zapewne jedną z wielu, które skontaktuje się z agentem Randle’a. Przed zawodnikiem bardzo ciekawe lato 2018. Utrata takiego gracza będzie dla Jeziorowców bardzo bolesna.

NBA: Na niego James może liczyć


11 KOMENTARZE

  1. Dobry ruch ze strony Lakers. To nie jest gracz , z którym można realnie walczyć o mistrza. jedynym któremu dał bym szansę jest Kuzma.

    • Tyle że Kuzma nic nie pokazał poza przebłyskami.Zaś Randle był najlepszym zawodnikiem LAL w tym roku , przynajmniej według mnie.

  2. Wszystko na Georga i Jamesa..może Cousinsa???….lub Leonarda…osobiscie uważam ze Leonard i George to bylo by to…ale realia raczej na PG i Boogie??ciekawie

    • A NBA zapłaci za Phile podatek od luksusu czy jak ? 😀 Co jeszcze władze ligi mają zrobić aby zapewnić LeBronowi walkę o mistrzostwo ?

  3. Jeśli Lakers chce się rozwijać, to odejście Juliusa będzie niepowetowaną stratą. Fakt, gra toczy się o najlepszych wolnych agentów, ale… Randle jest właśnie jednym z nich! I może chciałby to kontynuować nie za maksymalny kontrakt.

  4. Gracz może się rozwinąć jeszcze bardziej niż teraz tylko nie wiem czy Lakers takie mu warunki zapewni… Osobiście bym go widział w Utah!!!

  5. Randale jest RFA, Lakers mogą spokojnie poczekać na to jak wielki kontrakt mu inny zespół zaoferuje i zdecydować czy go przejmną/wyrównają czy też uznają że nie warto. Ja uważam że nie jest zły, ale na PF trochę niski…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here