Anthony Davis oddał tylko dwa rzuty w drugiej połowie przegranego 100:114 spotkania Los Angeles Lakers z Cleveland Cavaliers. Drużyna z Kalifornii przegrała już siedem z dziewięciu pierwszych meczów sezonu regularnego. Pozostali zawodnicy Lakers zdają sobie sprawę, że AD musi dostawać więcej szans.

Oczywiście zaczyna się od włączenia AD do gry i zapewnienia mu większej liczby kontaktów z piłką. Naszym punktem skupienia jest i zawsze powinno być zapewnienie mu jak największej liczby kontaktów na przestrzeni poszczególnych posiadań, kwarty czy połów – powiedział po meczu LeBron James.

Davis trafił cztery z pięciu prób z gry w pierwszej kwarcie, a Los Angeles Lakers byli w stanie wygrać tę część gry sześcioma punktami (36:30). W drugiej połowie Davis trafił już jednak tylko jeden z dwóch rzutów, a Lakers zdobyli w drugiej połowie zaledwie 36 punktów. Po spotkaniu nie było jasnej odpowiedzi, kto ma zapewnić gwieździe Jeziorowców więcej rzutów.

Nie wiem czyim zadaniem to przede wszystkim jest. Zostawię to trenerom, którzy powinni znaleźć najlepsze rozwiązanie na wykorzystanie. Gdy jestem na parkiecie, robię wszystko, by ułatwić mu grę – stwierdził Russell Westbrook.

Trener Lakers Darvin Ham zrzucił odpowiedzialność na barki zawodników, stwierdzając, że nie ma do czynienia z debiutantami. – Mamy listę zagrań. Mamy menu i kilka zagrywek rozpisanych tak, by brał w nich udział AD. Musisz być zorganizowany – dodał Ham.

Dla Davisa był to drugi kolejny mecz, w którym po przerwie gra zdecydowanie gorzej niż w pierwszych 24 minutach. Przeciwko Utah Jazz w pierwszej połowie rzucił 20 punktów, trafiając osiem z 13 rzutów z gry. Po przerwie trafił zaledwie raz z czterech prób. – Ma moje błogosławieństwo, jeśli chodzi o mówienie o tym głośno. Próbowaliśmy włączyć go do gry, to samo było z Bronem. To nie było tak, że nie próbowaliśmy – podkreślił Ham.

Ham zaznaczył, że mecz czasem toczy się w zupełnie innym kierunku niż zakładany. W pewnym momencie Lakers chcieli grać szybciej, by rzucić więcej punktów, co mogło mieć wpływ na rzuty Davisa. Ham podkreśla, że AD nie rzucał dlatego, że taka była wola trenera. Sam zawodnik nie chciał po meczu rozmawiać z reporterami. Jeszcze w sobotę AD twierdził, że Lakers są lepszym zespołem, niż wskazuje na to ich bilans.

***

Czy to możliwe, że Kyrie Irving nie zagra już nie tylko w Brooklyn Nets, ale w ogóle w NBA!? Jeśli władze klubu podejmą decyzję o odsunięciu go od zespołu na dobre, to kolejnym krokiem będzie transfer Kevina Duranta. Są cztery drużyny, które mogłyby chcieć złożyć Nets ofertę. Zastanawialiście się, co jest przyczyną serii porażek Golden State Warriors i czy mistrzowie NBA nie powinni zdecydować się na zmiany w składzie? Na te pytania szuka odpowiedzi Michał Pacuda w najnowszym podkaście PROBASKET.

Czy wiesz, że teraz możesz mieć NBA League Pass na rok w pakiecie z Canal+ Online? Planowałeś kupić League Passa NBA, ale nie wiedziałeś, czy się opłaca? Każdy mecz Jeremiego Sochana na żywo i na żądanie w najwyższej jakości, a to dopiero początek! W specjalnej ofercie możesz mieć dodatkowo CANAL+ online za jedyne 7 zł 50 gr miesięcznie!? Tak, tak – 7 zł 50 gr za mecze angielskiej Premier League, PKO Ekstraklasy, hiszpańskiej La Ligi czy francuskiej Ligue 1! Do tego dostęp do biblioteki Canal+, gdzie znajdziemy wiele znakomitych filmów i seriali, w tym dużo nowości, które niedawno były w kinach!