Los Angeles Lakers we wtorek rozpoczną zmagania w tegorocznej fazie play-off. Jako zespół z pierwszego miejsca konferencji zachodniej oczekiwania wobec nich są całkiem spore. Tym razem drużyna z Los Angeles będzie grać jednak o coś więcej.


Gdy w styczniu tego roku w wypadku helikoptera zmarł Kobe Bryant, jego córka Gianna oraz siedem innych osób to cały koszykarski świat opłakiwał utratę wielkiej legendy. NBA zjednoczyła się w swojej żałobie, choć nie da się ukryć, że najmocniej przeżyli to Los Angeles Lakers i nie ma się czemu dziwić, bo przecież Kobe to jedna z największych legend klubu z Miasta Aniołów. Jeszcze kilka tygodni temu sam LeBron James przyznał, że nie ma dnia, w którym nie myślałby o KB.

Lakers mają więc plan, aby uhonorować pamięć Bryanta. Jak podają źródła, drużyna począwszy od drugiej rundy fazy play-off ma grać w charakterystycznych czarnych koszulkach „Black Mamba”, które pojawiły się w 2017 roku jako model „City Edition” od Nike:

Oczywiście projekt koszulki powstał na bazie inspiracji Bryantem i jego boiskowym pseudonimem, dlatego też faktura koszulki zdaje się być jak skóra węża. Co więcej, sam Kobe brał udział w projektowaniu tego modelu, na którym znalazło się także 16 gwiazdek, czyli dokładnie tyle, ile mistrzostwo mają na koncie Lakers. Będzie to więc fantastyczny sposób na uhonorowanie Bryanta, choć oczywiście najpierw gracze LAL muszą pokonać Portland Trail Blazers w pierwszej rundzie fazy play-off, co może okazać się dość wymagającym wyzwaniem.

Warto także dodać, że Nike przygotowuje specjalny model tej właśnie koszulki na 24 sierpnia. Data nie jest przypadkowa, bo sierpień to ósmy miesiąc w roku, tak więc 24 sierpnia to po prostu dzień Kobe Bryanta, który w swojej karierze grał z numerami #8 i #24. Po raz pierwszy w historii oba te numery mają znaleźć się na koszulce (#8 z przodu, #24 z tyłu). Będzie to więc wspaniała okazja dla wszystkich fanów Lakers i Bryanta, aby wejść w posiadanie wspaniałej pamiątki.

Follow @PROBASKET


Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
icenumerocinq
icenumerocinq
17 sierpnia 2020 09:19

Może niech poczekają do ewentualnego zdobycia mistrzostwa. Gdyby ich Portland zdmuchnęło w tych koszulkach, to byłoby słabe uhonorowanie.

Naars
Naars
17 sierpnia 2020 11:07

Co Wy z tym Portland? Jasne, rozumiem, to wybuchowa ekipa z Lillardem (którego jestem wielkim fanem) na pokładzie, która we właściwych warunkach może pokonać każdego, ale:

a) przegrali 2 z 3 gier vs LAL w RS;
b) rzutem na taśmę weszli do PO;
c) grają bardzo słabą obronę;
d) co innego urwać mecz czy dwa, co innego wygrać serię BO7.

Innymi słowy, czy Portland ma szansę pokonać Lakers? Tak.
Czy Portland jest faworytem w tej serii? Zdecydowanie, kurde, nie.

I mówię to jako fan LAC.