Koszulka, w której Kobe Bryant grał w pierwszych w karierze w play-offach, została sprzedana za astronomiczną kwotę 2,74 mln dol. – donosi portal TMZ.com. Pamiątki po legendarnym koszykarzu osiągają niebotyczne ceny, od kiedy w stycznie 2020 r. Bryant zginął w katastrofie śmigłowca.

Od momentu, gdy Kobe Bryant zmarł w katastrofie śmigłowca, jego najbardziej zagorzali fani zrobili dużo, aby zebrać pamiątki po swoim idolu. Wciąż to robią. Kilka tygodni temu rzadka karta kolekcjonerska z Bryantem została sprzedana za ok. 2 mln dol. Teraz TMZ.com donosie, że koszulka, w której Kobe grał swoje pierwsze play-offy, sprzedano za 2,74 mln dol.

Koszulka osiągnęła siedmiocyfrową cenę po 26 złożonych ofertach. Bryant nosił tę koszulkę co najmniej pięć razy, w tym podczas dwóch domowych spotkań serii z Utah Jazz z sezonu 1996-1997. Mierzył się wówczas z Karlem Malone’em i Johnem Stocktonem. Mecze odbyły się 8 i 10 maja 1997 r. 8 maja Lakers wygrali 104-84, a Bryant rzucił dla Jeziorowców 19 punktów w nieco ponad 19 minut.

Podczas czwartego meczu serii, 10 maja, Bryant zagrał słabiej, rzucając zaledwie dziewięć punktów w 28 minut. Lakers ostatecznie przegrali tę serię 1:4. W kolejnych latach kariery Bryant nieco powetował sobie tę porażkę, wygrywając pięć tytułów mistrzowskich. Obecnie nie jest znana tożsamość osoby, która kupiła koszulkę, ale z pewnością jest to ktoś zamożny.

Konto zwycięzcy licytacji jest lżejsze o prawie 3 mln dol., ale jednocześnie kupujący ma jedną z najfajniejszych pamiątek po Bryancie, jaka ostatnio trafiła na rynek. W zeszłym roku noszona przez Bryanta, a także podpisana przez niego koszulka została sprzedana za 3,69 mln dol.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj